X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Mateusz Morawiecki: nasz rząd zrobił dla osób niepełnosprawnych znacznie więcej niż poprzednicy

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2018 12:05
Cieszę się, że protest w Sejmie się zakończył; jesteśmy otwarci na rozmowę, chcemy dalej prowadzić dialog z różnymi środowiskami osób niepełnosprawnych, jesteśmy rządem najbardziej wrażliwym społecznie w Polsce po 1989 roku - powiedział w poniedziałek Mateusz Morawiecki. Wypowiedź premiera transmitowaliśmy w Polskim Radiu 24.
Audio
  • 28.05.2018 Mateusz Morawiecki: nasz rząd zrobił dla osób niepełnosprawnych znacznie więcej niż poprzednicy
Premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej w Nowym Domu Poselskim, nt. osób niepełnosprawnych i zakończonego protestu w Sejmie,
Premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej w Nowym Domu Poselskim, nt. osób niepełnosprawnych i zakończonego protestu w Sejmie,Foto: PAP/Paweł Supernak

Podczas poniedziałkowego briefingu szef rządu odniósł się do zawieszonego w niedzielę protestu osób niepełnosprawnych i ich opiekunów w Sejmie. - Cieszę się, że ten protest się zakończył - powiedział premier. - Jesteśmy otwarci na dialog, rozmowę, nie zamykamy tego wraz z tym protestem - dodał.

Mateusz Morawiecki podkreślił też, że przez 2,5 roku rząd zrobił dla osób niepełnosprawnych znacznie więcej niż poprzednicy. Wskazał, że wzrost środków w budżetach rodzin z osobami niepełnosprawnymi przyrósł o ok. 50 proc. - z ok. 2 tys. do 3 tys. zł.

Morawiecki zwracał uwagę, że rząd "nie zamykał oczu na te problemy wcześniej, ani po wybuchu tego protestu". Przypomniał, że zaraz po rozpoczęciu protestu w Sejmie spotkał się z protestującymi. Podobne spotkania - jak mówił - odbyła też szefowa resortu rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska i rzecznik rządy Joanna Kopcińska.

Szef rządu zwrócił jednocześnie uwagę na program Dostępność plus, który obejmuje wiele projektów, które mają poprawić los osób niepełnosprawnych. "Jesteśmy rządem najbardziej wrażliwym społecznie, ze wszystkich rządów ostatnich 25-30 lat, już wolnej Polski" - podkreślił.

Morawiecki zwrócił się jednocześnie do "drugiej strony sceny politycznej". - Tych, którzy próbowali zbić kapitał polityczny na tym ludzkim nieszczęściu - doprecyzował. - Drodzy państwo, nas na pewno nie będziecie w stanie szantażować w ten sposób. My jesteśmy rządem bardzo wrażliwym społecznie, a przedstawiciele turboliberalnej opozycji, która bardzo niewiele czy prawie nic nie zrobiła dla poprawy losu osób niepełnosprawnych, na pewno teraz zobaczą jak szerokie działania już zrobiliśmy i jak szerokie działania (...) my robimy - podkreślił szef rządu.

Polskie Radio 24, PAP

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

„Niepełnosprawni zostali zwyciężeni, ale nie pokonani”

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2018 15:35
Podczas konferencji zawieszającej protest niepełnosprawnych w Sejmie, Iwona Hartwich mówiła, że to był głos rozsądku. - Obawialiśmy się o życie i zdrowie nas i naszych dzieci – dodała matka. Sprawę komentowali w Polskim Radiu 24: Adam Buła z dziennika Polska The Times, prof. Kazimierz Kik politolog z Uniwersytetu im. Jana Kochanowskiego w Kielcach i Cezary Krysztopa z Tygodnika Solidarność.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Dera: Z protestu niepełnosprawnych zrobiono „maczugę do walenia w rząd”

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2018 18:00
Protestujący opiekunowie dorosłych osób niepełnosprawnych zdecydowali o przerwaniu strajku i opuszczeniu Sejmu. Jak mówił w audycji Przekładaniec Jachowicza Andrzej Dera, sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP, protest w ostatnim czasie został upolityczniony.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wróżenie z Faktów: Publicyści o konsekwencjach protestu niepełnosprawnych

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2018 19:00
Protestujący opiekunowie dorosłych osób niepełnoprawnych zawiesili strajk. W audycji Wróżenie z Faktów publicyści – Kamila Baranowska z „Do Rzeczy” i Piotr Skwieciński z „Sieci” – mówili o politycznych konsekwencjach protestu w Sejmie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Północ-Południe: Koniec protestu niepełnosprawnych w Sejmie

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2018 22:00
Protestujący opiekunowie dorosłych osób niepełnosprawnych zdecydowali o przerwaniu strajku i opuszczeniu Sejmu. W magazynie Północ-Południe komentarz prof. Sławomira Sowińskiego, politologa z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Publicyści o zakończonym proteście osób z niepełnosprawnością

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2018 09:27
Protestujący w Sejmie opuścili w niedzielę gmach parlamentu. Jak powiedzieli, zawieszają akcję, bo „obecny rząd nie jest gotowy do dialogu”. Rządzący chwalą decyzję o przerwaniu protestu i zapraszają jego uczestników do rozmów. O zakończonym proteście w Sejmie mówili w audycji Debata Poranka Grzegorz Łaguna (SuperStacja), Igor Szczęsnowicz („Gazeta Polska Codziennie”) i Jakub Kapiszewski („Dziennik Gazeta Prawna”).
rozwiń zwiń