Unikatowy, fascynujący i nowoczesny – nowy portal niepodlegla.polskieradio.pl
Polskie Radio uruchomiło nową stronę internetową poświęconą odzyskaniu przez Polskę Niepodległości. –Wspaniałe i bogate treści, dźwięki, zdjęcia oraz infografiki prezentujemy w bardzo przystępny sposób – mówił w Polskim Radiu 24 dyrektor portalu Polskiego Radia Piotr Chęciński.
2018-08-02, 14:15
Posłuchaj
Serwis skupia unikatową, różnorodną i nowatorską aktywność radiową stworzoną wspólnie przez dziennikarzy wszystkich programów Polskiego Radia, Portal PolskieRadio.pl oraz Archiwum Polskiego Radia. Nowy portal Polskiego Radia to jedyna tak bogata i wielowymiarowa strona internetowa, która powstała dzięki temu, co Polskie Radio od lat tworzy i utrwala w pamięci słuchaczy, a także zachowuje dla przyszłych pokoleń.
- To jest portal dla wszystkich bez względu na ich wiek – mówił Piotr Chęciński. – Są treści historyczne skierowane do dzieci, ale też te poważne, istotne, adresowane do tych, którzy specjalizują się w tym obszarze naszej historii – dodał.
Portal niepodlegla.polskieradio.pl to m.in. unikatowe nagrania, nie prezentowane dotychczas publicznie i w tak szerokiej skali.
Dyrektor Piotr Chęciński zwrócił uwagę, że serwis został stworzony z uwzględnieniem wymagań najnowszych urządzeń mobilnych. – Wszystko po to, by mogli swobodnie skorzystać z portalu młodzi ludzie jadący do szkoły komunikacją miejską – mówił Piotr Chęciński. – Dorośli, ich rodzice, podczas przerwy w pracy mogli na nim spędzić 2-3 minuty i przeglądać zamieszczone treści – dodał.
REKLAMA
Twórcy nowego projektu internetowego Polskiego Radia położyli też nacisk na przejrzystość treści oraz wygodną formę ich prezentacji. – Mamy ponad 30 archiwalnych głosów świadków odzyskania niepodległości. Jesteśmy jedynym medium w Polsce mogącym poszczycić się relacjami osób, które pamiętają rok 1918-1919. To nasz największy skarb – mówił Bartłomiej Makowski, odpowiedzialny za historyczną stronę portalu. – Część z tych nagrań umieściliśmy na interaktywnej mapie, gdzie klikając odpowiednie miejsce przedwojennej Polski usłyszymy i zobaczymy jak kształtował się nasz kraj – dodał.
- Tylko my możemy cofnąć czas i przenieść odbiorcę do roku 1930 i nieistniejącego Wilna – zachęcał do odwiedzenia wyjątkowej witryny niepodlegla.polskieradio.pl, gość Polskiego radia 24.
Więcej na ten temat w nagraniu audycji.
Gospodarzem audycji była Ewa Wasążnik.
REKLAMA
Polskie Radio 24/ras/dk
_____________________
Data emisji: 02.08.2018
Godzina emisji: 13:11
REKLAMA