more_horiz

Maciej Kopeć: przybyło 17 tysięcy nauczycielskich etatów

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2018 17:15
– Jeszcze niedawno mówiono, że w wyniku reformy oświatowej zostanie zwolnionych 100 tysięcy nauczycieli. Okazało się, że przybyło 17 tysięcy etatów - powiedział w Polskim Radiu 24 wiceszef Ministerstwa Edukacji Narodowej Maciej Kopeć.
Audio
  • 14.10.18 Maciej Kopeć o systemie oświaty i zawodzie nauczyciela
Maciej Kopeć
Maciej KopećFoto: PR24/MR

W niedzielę przypada Dzień Edukacji Narodowej. Czy nauczyciele mają co świętować? Wielu z nich nie jest zadowolonych m.in. z wysokości wynagrodzeń. Na ten temat w Polskim Radiu 24 mówił wiceszef resortu edukacji.

Przypomniał m.in. o podwyżkach dla pedagogów, które wchodzą w życie. - Wzrost wynagrodzeń nauczycieli będzie 15-procentowy. Otrzymali oni pierwszą transzę tej podwyżki: od 1 kwietnia ich uposażenia wzrosły o 5 procent. Od 1 stycznia będzie to kolejne 5 procent i za rok - kolejne 5 – podkreślił Maciej Kopeć.

Powiedział też o nauczycielskim powołaniu. – Bycie nauczycielem to pewna misja, powołanie. To także bardzo duże wyzwanie. Osoba pełniąca ten zawód musi mieć zdolność rozmawiania zarówno z uczniami, jak i rodzicami – zaznaczył gość Polskiego Radia 24.

Odniósł się także do wcześniejszych obaw części pedagogów dotyczących ewentualnych zwolnień, które - jak podkreślano – miały być wynikiem reformy wprowadzonej przez obecny rząd. – Jeszcze niedawno mówiono, że w wyniku reformy zostanie zwolnionych 100 tysięcy nauczycieli. Okazało się, że przybyło 17 tysięcy etatów. Dziś mówimy o tym, że nauczycieli zaczyna brakować – dodał Maciej Kopeć.

Zachęcamy do wysłuchania całej audycji.

Rozmawiał Błażej Prośniewski.

Polskie Radio 24/bartos

-----------------------

Data emisji: 14.10.2018

Godzina emisji: 16.06

 

Zobacz więcej na temat: edukacja nauczyciel szkoła

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem