X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Sławomir Mazurek: szczyt klimatyczny zrealizował swój cel

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2018 16:55
- To pierwszy szczyt, który osiągnął globalne porozumienie przy pełnym konsensusie - co do całości i reguł, które pozwolą nam już wprowadzać w życie Porozumienie paryskie - powiedział w Polskim Radiu 24 Sławomir Mazurek, wiceminister środowiska.
Audio
Wiceminister środowiska Sławomir Mazurek
Wiceminister środowiska Sławomir MazurekFoto: facebook.com/Ministerstwo Środowiska

W sobotę późnym wieczorem strony szczytu klimatycznego COP24 przyjęły dokument końcowy, tzw. Pakiet Katowicki. Dokument to "mapa drogowa" realizacji Porozumienia paryskiego z 2015 r., mającego na celu ograniczenie globalnego wzrostu temperatury.

- Szczyt zrealizował cel, do którego został powołany, a więc przygotował ramy międzynarodowej polityki klimatycznej na najbliższe lata. Nie było tak, że sukces szczytu był pewny. To były negocjacje, w których wzięło udział prawie 200 państw o bardzo różnych, odmiennych gospodarkach, położeniu geograficznym, a także o różnym stopniu ambicji i problemach społecznych. Sztuką jest połączyć te wszystkie zbieżne interesy i zapisać je w jednym dokumencie – powiedział w Polskim Radiu 24 Sławomir Mazurek.

Jego zdaniem Polska po raz kolejny zdała egzamin - nie tylko organizacyjny. - Negocjacje odbywały się na początku na poziomie bardzo technicznym, bo dokumenty pod tym względem były bardzo zaawansowane – dodał wiceminister.

W głównym dokumencie szczytu strony przyjmują z zadowoleniem "ukończenie na czas" ostatniego raportu IPCC (Intergovernmental Panel on Climate Change) o globalnym ociepleniu. Raport stwierdza, że wysiłki w celu ograniczenia wzrostu średniej temperatury są obecnie niewystarczające, a dodatkowo należy dążyć do ograniczenia tego wzrostu o 1,5, a nie o 2 stopnie, jak zapisano w Porozumieniu paryskim. Kwestia, jak odnieść się do raportu w końcowym dokumencie, była przedmiotem kontrowersji i sporów na szczycie.

Więcej w całej audycji.

Rozmawiał Krzysztof Grzybowski.

Polskie Radio 24/bartos

---------------------------

Data emisji: 18.12.2018

Godzina emisji: 15.10

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zobacz, co dokładnie ustalono podczas COP 24. Wiemy o co chodzi w Pakiecie katowickim

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2018 13:38
Szczyt klimatyczny w Katowicach przejdzie do historii nie tylko z powodu spektakularnego skoku radości prezydenta CO24 Michała Kurtyki, ale przede wszystkim podpisanego przez 200 krajów Pakietu katowickiego.  Sprawdziliśmy, co zawiera pakiet, jakie są różnice w porównaniu z Pakietem paryskim. I dlaczego podpisanie tego porozumienia było tak ważne? 
rozwiń zwiń