X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Janusz Steinhoff: nie da się wyeliminować wszystkich zagrożeń

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2018 09:18
Po wybuchu metanu w czeskiej kopalni zginęło 13 osób. Wśród nich jest 11 Polaków. - Każda śmierć górnika jest wielką tragedią dla całego środowiska. Niestety takie wypadki czasem się zdarzają. Nie wszystko można zaplanować, nie da się wyeliminować wszystkich zagrożeń – powiedział w Polskim Radiu 24 Janusz Steinhoff,  były minister gospodarki.
Audio
  • 21.12.18 Janusz Steinhoff o tragedii w czeskiej kopalni
Akcja ratunkowa w kopalni węgla kamiennego w czeskiej Karwinie
Akcja ratunkowa w kopalni węgla kamiennego w czeskiej KarwinieFoto: PAP/Andrzej Grygiel

W czwartek o godzinie 17.16 w czeskiej Karwinie doszło do katastrofy górniczej. Pracę w kopalni przerwano i rozpoczęto akcję ratowniczą. Przyczyną tragedii było zapalenie się metanu, który zniszczył kilka podziemnych stanowisk pracy górników. Jak poinformował rzecznik kopalni Ivo Czelechovsky, w czasie wybuchu pod ziemią pracowało 23 górników, w tym 22 Polaków.

Na miejscu są także polscy ratownicy. - Jest to procedura, która jest stosowana, jeśli tylko istnieje taka potrzeba. Polska jest krajem, który ma świetnie zorganizowane ratownictwo górnicze. Polscy ratownicy często biorą udział w akcjach ratowniczych, gdy w sąsiednich krajach dochodzi do wypadków – powiedział w Polskim Radiu 24 Janusz Steinhoff.

Były minister gospodarki podkreślił, że polscy górnicy są bardzo cenieni. - Od wielu lat pracują w Czechach. Nasi sąsiedzi mają problemy z kadrą pracowniczą. Większość kopalń w Czechach, podobnie jak w Polsce, to są obiekty z zagrożeniem metanowym – dodał.

Więcej w całej audycji.

Rozmawiał Grzegorz Frątczak.

Polskie Radio 24/bartos

-------------------------

Data emisji: 21.12.2018

Godzina emisji: 6.37

Czytaj także

Tragedia w kopalni w Karwinie. Niedziela w Polsce dniem żałoby narodowej

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2018 22:00
W związku ze śmiercią 12 Polaków, którzy zginęli w wyniku wybuchu metanu w kopalni w czeskiej Karwinie, niedziela w całej Polsce będzie dniem żałoby narodowej. Rozporządzenie prezydenta Andrzeja Dudy w tej sprawie, z kontrasygnatą premiera Mateusza Morawieckiego, zostało opublikowane w piątek wieczorem w Dzienniku Ustaw.
rozwiń zwiń