Przesłuchanie Roberta Nowaczyka przed Komisją weryfikacyjną, Komentarze
Komisja Weryfikacyjna przesłuchuje mec. Roberta Nowaczyka. Adwokat jest, zdaniem członków komisji weryfikacyjnej, najważniejszym z dotychczas przesłuchiwanych świadków. - Wreszcie udało się przesłuchać tego pana. Powszechnie uważa się go za kluczowego świadka - mówiła w Polskim Radiu 24 Beata Siemieniako, prawnik. Gościem Polskiego Radi 24 był również Jan Popławski ze stowarzyszenia MIasto Jest Nasze.
2019-01-31, 15:26
Posłuchaj
Prawnik, znany między innymi z reprywatyzacji działki pod dawnym adresem Chmielna 70, zaczął od swobodnego oświadczenia. Świadek wniósł o uchylenie nałożonej na niego kary grzywny w wysokości 10 tysięcy złotych za niestawienie się na grudniowej rozprawie. Mecenas zeznał, że sprawami reprywatyzacyjnymi zaczął się zajmować w 1999 roku. Mówił też, że nigdy nie pracował w Kancelarii Jana Stachury, którego poznał w 2000 roku. Wyjaśnił, że działali w jednym lokalu.
- W zeznaniach Nowaczyka jest wiele ciekawych wątków. Pojawia się tam bardzo ciekawy wątek tzw. taśm Kaczyńskiego i reprywatyzacji na ul. Srebrnej 16 oraz wątek związany z ofertą współpracy, która mu została złożona przez CBA. Biuro miało mu zapewnić ochronę w zamian za 30 proc. zysków otrzymywanych przez niego w wyniku różnych odszkodowań wypłacanych z Ratusza - mówiła Beata Siemieniako.
Świadek odmówił natomiast odpowiedzi na pytania dotyczące współpracy z Januszem P., znajomości z Aliną D. czy też jej synem Jakubem R. Mówił jedynie, że Jakuba R. poznał dopiero, gdy ten zrezygnował z pracy w urzędzie miasta.
- Robert Nowaczyk był głównym graczem w procesie reprywatyzacji. Jego siostra jest najbogatszą urzędniczką w Europie. Niestety mecenas odmawia odpowiedzi na większość kluczowych pytań Komisji Weryfikacyjnej, to jego taktyka procesowa. Mimo to, parę jego wypowiedzi było dość kontrowersyjnych - skomentował Jan Popławski.
Więcej w całej rozmowie.
REKLAMA
Rozmawiał Michał Walczyk.
PR24/PAP
__________________________
Data emisji: 31.01.19
REKLAMA
Godzina emisji: 12:45; 13:35
REKLAMA