X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Jaki temat zdominował regionalną konwencję PiS? Komentarze publicystów

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2019 15:25
Prawo i Sprawiedliwość ruszyło z kampanią do eurowyborów. Inauguracja miała miejsce na konwencji wyborczej partii w Jasionce pod Rzeszowem. Na antenie Polskiego Radia 24 wydarzenie komentowali: Marcin Makowski (Do Rzeczy), Mirosław Skowron (Super Express) i dr Piotr Zakrzewski (UKSW).
Audio
  • 10.03.19 Marcin Makowski (Do Rzeczy) o konwencji wyborczej PiS
  • 10.03.19 Publicyści o tematach regionalnej konwencji PiS
Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński, premier Mateusz Morawiecki, wicepremier Beata Szydło oraz marszałek Sejmu Marek Kuchciński podczas konwencji regionalnej PiS w Jasionce
Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński, premier Mateusz Morawiecki, wicepremier Beata Szydło oraz marszałek Sejmu Marek Kuchciński podczas konwencji regionalnej PiS w JasionceFoto: PAP/Darek Delmanowicz

Konwencja wyborcza Prawa i Sprawiedliwości odbyła się w sobotę. Podczas niej prezes partii Jarosław Kaczyński ostrzegał przed zwycięstwem opozycji podkreślając, że jeśli tak się stanie, to zabierze ona to, co obecnie rządzące w kraju ugrupowanie zapewniło obywatelom. Ponadto prezes zapowiadał obronę tradycyjnych wartości. W podobnym tonie wypowiedział się premier Mateusz Morawiecki, który zaznaczył, że "konkurenci polityczni rozumieją europejskość jako rewolucje obyczajowe, a dla nas europejskość to lepsze życie Polaków".

Czytaj więcej
pap_kaczynski1200.jpg
Prezes PiS: mamy wielkie zagrożenie - atak na rodzinę, atak w istocie na dzieci

- Zaskoczyło mnie, że na konwencji wyborczej do Parlamentu Europejskiego liderzy Prawa i Sprawiedliwości położyli aż tak duży nacisk na dyskusje wokół polityki krajowej. Mówienie o rodzinie i seksualizacji dzieci, to nie jest chyba istota eurowyborów - powiedział Marcin Makowski. Publicysta stwierdził również, że "największym wyzwaniem partii rządzącej będzie dobre rozłożenie politycznych akcentów".

Mirosław Skowron ocenił, że Prawo i Sprawiedliwość na konwencji pokazało "mocny przekaz". - Z zaskoczeniem przyjąłem jednak to, że partia rządząca wzięła się za temat, który wprowadza Rafał Trzaskowski, czyli edukację seksualną zgodną z postulatami środowisk LGBT. Jeżeli ktoś ocenia inicjatywę prezydenta Warszawy krytycznie to już i tak pewnie głosuje na PiS. Jego przekonywać do krytyki karty LGBT+ nie trzeba - uważa gość programu. Dziennikarz stwierdził, że "piątka Jarosława Kaczyńskiego" jest tematem ważniejszym.

- Karta LGBT+ podpisana przez Rafała Trzaskowskiego posłuży Prawu i Sprawiedliwości do stworzenia szerszego podziału w kampanii wyborczej. Partia rządząca będzie chciała pokazać, że Koalicja Europejska to politycy, którzy atakują szeroko rozumianą rodzinę - zaznaczył dr Piotr Zakrzewski. Politolog ocenił także, że "Prawo i Sprawiedliwość chce się pokazać jako ugrupowanie o konserwatywnych poglądach, które jest w stanie obronić Polaków przed liberalnym podejściem do sfery wartości". - W nadchodzących kampaniach wyborczych będzie świadkami wielu dyskusji światopoglądowych - dodał.

Czytaj więcej
pap_pis1200.jpg
PiS zaprezentowało Deklarację Europejską. "12 punktów, tak jak 12 gwiazd na fladze UE"

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Audycję prowadził Michał Walczyk, Krzysztof Grzybowski.

Polskie Radio 24/jp

------------------------------------

Data emisji: 10.03.2019

Godzina emisji: 14.06, 15.06

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"12 punktów, jak 12 gwiazd we fladze UE". Deklaracja Europejska PiS

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2019 15:05
Kandydaci PiS do wyborów do Parlamentu Europejskiego podpisali Deklarację Europejską tego ugrupowania. Jak powiedział szef sztabu wyborczego PiS Tomasz Poręba, deklaracja składa się z 12 punktów, tak jak jest "12 gwiazd we fladze UE". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

7x24. "Piątka Jarosława Kaczyńskiego". Komentarze polityków

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2019 11:16
Czy budżet udźwignie "piątkę Jarosława Kaczyńskiego"? Czy nowe propozycje PiS skuszą wyborców? Na te pytanie na antenie Polskiego Radia 24 próbowali odpowiedzieć politycy: Ryszard Czarnecki (PiS), Tomasz Rzymkowski (Kukiz'15), Paweł Rabiej (Nowoczesna), Maciej Gdula (Wiosna), Zbigniew Gryglas (Porozumienie), Marcin Święcicki (PO).
rozwiń zwiń