X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Marcin Smolik (CKE): informacje o bombach w szkołach są nieprawdziwe

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2019 11:20
- To nieprzyjemna sytuacja, działanie nakierowane może nie na sparaliżowanie, ale zaburzenie procesu przeprowadzania matury. To jest też cena, którą płacimy za internet - powiedział na antenie PR24 o alarmach bombowych podczas matur Marcin Smolik, dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.
Audio
  • 6.05.19 Marcin Smolik (CKE): do przemyślenia jest kwestia harmonogramu egzaminów
Dr Marcin Smolik, dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej
Dr Marcin Smolik, dyrektor Centralnej Komisji EgzaminacyjnejFoto: TB/PR24

274 tys. maturzystów przystępują do tegorocznego egzaminu dojrzałości. Matura z języka polskiego na poziomie podstawowym rozpoczęła się punktualnie o godz. 9.00. 

Marcin Smolik (szef CKE) powiedział, że "udało się zapobiec wszelkim problemom, które wydawało się, że mogą być problemami jeszcze pod koniec kwietnia". - Czyli całej sytuacji związanej z klasyfikacją uczniów ostatnich klas techników czy liceów ogólnokształcących - mówił. - Mogły być takie sytuacje, że uczeń nie zdążył poprawić oceny i siłą rzeczy dyrektor wystawił jedynkę i ta osoba nie jest sklasyfikowana. Trzeba jednak mieć świadomość, że na oceny pracujemy nie tylko przez dwa ostatnie tygodnie szkoły, tylko przez cały rok szkolny - mówił.

W kilku szkołach w Polsce ogłoszono alarmy bombowe. Marcin Smolik uspokaja, że nie wpłynie to na organizację matur. - W tym roku do szkół w Polsce dotarły wiadomości e-mailowe o rzekomych atakach czy podłożonych ładunkach wybuchowych. To są nieprawdziwe wiadomości, nakierowane na sparaliżowanie przebiegu matury. Bardzo ściśle współpracujemy z KGP i CBŚ, dyrektorzy szkół zostali poinformowani, wiedzą, jak w takich sytuacjach reagować - podkreślił dyrektor CKE. - Na to ryzyko wszyscy są zawsze przygotowani - dodał.

- Na tę chwilę mam informację, że w czterech szkołach egzamin jest jeszcze zawieszony, czyli trwają czynności sprawdzające przez pirotechników. W niektórych placówkach rozpoczął się z opóźnieniem. Nie wpływa to na czas trwania egzaminu, on zostanie tak przedłużony, aby wszyscy maturzyści mieli tyle czasu przeznaczone na pisanie egzaminu, ile przeznaczone jest na dany arkusz - powiedział.

Jak ocenił gość PR24, "do przemyślenia jest cała kwestia harmonogramu egzaminów", ponieważ "mogą się zadziać różnego rodzaju wydarzenia, już nawet nie chodzi o strajk, ale klęski żywiołowe czy inne niespodziewane sytuacje, które co do zasady nie są przewidziane w prawie". - Dobrze by było wprowadzić przepis dający uprawnienia ministrowi edukacji narodowej czy szefowi CKE, by reorganizację harmonogramu w takiej sytuacji wprowadzić - mówił Marcin Smolik.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Audycję prowadził Krzysztof Grzybowski.

Polskie Radio 24/jp

------------------------------------

Data emisji: 6.05.2019

Godzina emisji: 10.33

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Matura 2019 - egzaminy od 6 do 25 maja. Sprawdź harmonogram

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2019 10:39
Od 6 maja będą odbywać się egzaminy maturalne. Potrwają do 25 maja. Sprawdźcie, kiedy odbędą się poszczególne egzaminy.
rozwiń zwiń