X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

M. Suchoń: potrzeba debaty o prywatnych pieniądzach w ochronie zdrowia

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2019 14:21
- Potrzebna jest debata o tym, jak prywatne środki wdrożyć do systemu ochrony zdrowia, Polacy muszą wiedzieć, co im się należy i w jakim czasie. Służba zdrowia dotyczy każdego z nas i dlatego ta debata musi się odbywać - mówił w Polskim Radiu 24 Mirosław Suchoń z Nowoczesnej. 
Audio
  • 14.06.19. Mirosław Suchoń: potrzebna jest debata o ochronie zdrowia w Polsce ("Temat dnia"/ Polskie Radio 24)
Mirosław Suchoń
Mirosław SuchońFoto: PR24/AK

Pytany o połączenie klubów parlamentarnych Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej, zapewnił, że "to początek silnej współpracy w parlamencie".

lekarze szpital medycyna 1200.jpg
"Debata Jedynki". Polska służba zdrowia - wyzwania i problemy

Koledzy z PO doskonale wiedzą, co legło u podstaw porażki w wyborach. Rozmawiamy o przyszłości, o tym, które miejsca w Polsce trzeba naprawić - podkreślił poseł Nowoczesnej. Jego zdaniem jednym z najważniejszych tematów, przed jakimi stoją polscy rządzący, jest ochrona zdrowia. 

- Przez 30 lat nie zrobiono wszystkiego, by służba zdrowia działała tak, jak powinna. Służba zdrowia nie była finansowo doceniona. Wszyscy mówili o tym, że nie ma pieniędzy. Przez ostatnie trzy lata można było skierować na to więcej pieniędzy - zaznaczył Mirosław Suchoń. 

Potrzebna debata o ochronie zdrowia

Gość Polskiego Radia powiedział, że służba zdrowia powinna być finansowana zarówno ze środków prywatnych, jak i publicznych. 

SOR PAP 1200.jpg
Segregacja pacjentów na SOR-ach. Będą mniejsze kolejki?

Trzeba rozmawiać o tym, jak skierować strumień prywatnych środków do ochrony zdrowia. Dzisiaj służba zdrowia finansowana jest ze środków publicznych, a drugie tyle wydajemy prywatnie. Trzeba stworzyć mechanizm, który pozwoli te środki kierować wspólnie - podkreślił Mirosław Suchoń. 

Jego zdaniem powinno to być przedmiotem debaty publicznej. - Potrzebna jest debata o tym, jak prywatne środki wdrożyć do systemu. Pytanie, w jaki sposób to zrobić i w jakich obszarach. Polacy muszą wiedzieć, co im się należy i w jakim czasie. Służba zdrowia dotyczy każdego z nas i dlatego ta debata musi się odbywać - podkreślił Mirosław Suchoń. 

Zachęcamy do wysłuchania całej rozmowy. 

***

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Audycję prowadził Antoni Trzmiel.

Gościem był Mirosław Suchoń (poseł Nowoczesnej).

Polskie Radio 24/mbl

------------------------------------

Data emisji: 14.06.2019

Godzina emisji: 13.35

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prof. Tomasz Hryniewiecki: kształcimy lekarzy z całej Polski i robimy to z sukcesem

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2019 10:24
Z okazji jubileuszu 40 lat Instytutu Kardiologii w Warszawie, prof. Tomasz Hryniewiecki w "Sygnałach dnia" opowiedział o tym, co należy robić, aby utrzymać rolę pioniera w Polsce w leczeniu chorób serca oraz jak należy zadbać o swój organ, aby w przyszłości uniknąć poważnych schorzeń. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Codzienny ruch zmniejsza ryzyko zachorowania na nowotwory

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2019 20:00
Ważnym zadaniem promocji zdrowia jest szeroko rozumiana profilaktyka zdrowotna. Profilaktyka jest tańsza i łatwiejsza niż leczenie chorób. - Aktywność fizyczna jest znakomitą profilaktyką i znacznie obniża ryzyko zachorowania na nowotwory - powiedziała Magdalena Cedzyńska.
rozwiń zwiń