X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

J. Szewczak: straciliśmy 250 mld, a opozycja mówi "Polacy, nic się nie stało"

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2019 16:10
- Jeżeli jesteś urzędnikiem państwa polskiego i bierzesz za to pieniądze od polskiego podatnika, to masz obowiązek pilnować polskich pieniędzy - apelował poseł PiS Janusz Szewczak. - W powojennych dziejach Europy, czasach pokoju, nie było rabunku dochodów podatkowych na skalę taką, jak miało to miejsce za rządów PO-PSL - grzmiał na antenie PR24.
Audio
  • Janusz Szewczak: czołowi przedstawiciele PO to ludzie z zarzutami prokuratorskimi ("Gość PR24")
Janusz Szewczak, Prawo i Sprawiedliwość (PiS)
Janusz Szewczak, Prawo i Sprawiedliwość (PiS)Foto: PR24/MS

marcin horała pap 1200.jpg
Komisja śledcza ds. VAT oficjalnie zakończyła prace. Jej raport trafi do prokuratury

Komisja śledcza ds. VAT przedstawiła Sejmowi w środę raport ze swoich prac i tym samym oficjalnie zakończyła swoją działalność. Dokument między innymi rekomenduje postawienie w stan oskarżenia przed Trybunałem Stanu byłych premierów, Donalda Tuska i Ewy Kopacz, oraz ministrów finansów, Jacka Rostowskiego i Mateusza Szczurka. 

Zdaniem przewodniczącego komisji Marcina Horały skala wyłudzeń w badanym przez komisję okresie wzrosła o kilkaset procent: w 2007 była najniższa w Europie i wynosiła 8 proc., by w ciągu kilku lat wzrosnąć do 25-27 proc. 


Afera-VAT-Trybunal-1200.jpg
Trybunał Stanu dla D. Tuska i E. Kopacz? J. Brudziński: Polacy tego oczekują

Poseł Janusz Szewczak wskazywał, że "za czasów Donalda Tuska i Ewy Kopacz mieliśmy do czynienia z państwem teoretycznym". - Państwo polskie uczyniono państwem bezbronnym wobec mafii VAT-owskich. Wobec krajowych i kosmopolitycznych gangów - tłumaczył.

- Wysocy funkcjonariusze polskiego państwa, zwłaszcza ministerstwa finansów, sprzyjali tworzeniu prawa korzystnego dla struktur przestępczych. O tej sprawie był informowany zarówno Donald Tusk, jak i Ewa Kopacz - dodał.


neumann gawłowski.jpg
S. Neumann: gdybym mieszkał w Koszalinie, zagłosowałbym na S. Gawłowskiego

"Czołowi przedstawiciele PO to ludzie z zarzutami prokuratorskimi"

Gość PR24 twierdził, że w Stanach Zjednoczonych odpowiedzialni za wyłudzenia VAT na taką skalą "wyszliby z kapitolu w kajdankach". - W Polsce procedury prawne wyglądają inaczej, a każde zarzuty pod adresem opozycji traktowane są jako zemsta polityczna, zamach na demokrację - wyjaśniał.

- Głównym hamulcem jest sądownictwo i część kasty. Np. akta Gawłowskiego są czytane przez sąd nie pamiętam już od ilu miesięcy - zaznaczył.

Janusz Szewczak wyraził oburzenie z faktu, że w ławach poselskich zasiadają osoby z zarzutami. - Dzisiaj czołowi przedstawiciele Platformy Obywatelskiej, np. szef klubu Neumann, były minister Gawłowski czy Grabarczyk, mają nie tylko postawione zarzuty prokuratorskie, ale niektórzy z nich już nawet odwiedzili areszt - podkreślił.

- Polska straciła 250 miliardów, a opozycja mówi "Polacy, nic się nie stało!" - dodał.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

Polskie Radio 24 / kstar

* * *

Audycja: "Temat Dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Małgorzata Raczyńska-Weinsberg

Gość: Janusz Szewczak (poseł Prawa i Sprawiedliwości)

Data emisji: 12.09.2019

Godzina emisji: 15:09

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Janusz Szewczak: Donald Tusk jest ojcem chrzestnym podatkowych afer

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2019 15:55
- Łączne straty podatkowe z czasów rządów PO-PSL to może być nawet około 400 miliardów złotych. Są to porażające fakty - powiedział w Polskim Radiu 24 Janusz Szewczak, poseł PiS.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krzysztof Lipiec: mam nadzieję, że ustalenia komisji VAT pojawią się przed Trybunałem Stanu

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2019 18:00
- Podniosę rękę za Trybunałem Stanu dla Donalda Tuska i Ewy Kopacz jeżeli tylko taki wniosek się pojawi. Nie ulega wątpliwości, że sami sobie na to zasłużyli - powiedział w Polskim Radiu 24 Krzysztof Lipiec, poseł PiS.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trybunał Stanu dla D. Tuska i E. Kopacz? J. Brudziński: Polacy tego oczekują

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2019 12:15
- Po pracach komisji ds. VAT-u Polacy oczekują postawienia byłych premierów i ministrów finansów przed Trybunałem Stanu. Musi być coś takiego, jak elementarna sprawiedliwość i uczciwość - powiedział w środę europoseł PiS Joachim Brudziński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marcin Horała: tworzono fikcyjny obrót paliwami. Płacono akcyzę, żeby to uwiarygodnić

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2019 08:59
- Był to schemat bardzo rozpowszechniony pod koniec okresu 2007-2015, kiedy tworzono fikcyjny obrót paliwami, żeby wyłudzić podatek VAT i nawet opłacano wówczas akcyzę, żeby to uwiarygodnić - mówił w Polskim Radiu 24 Marcin Horała, przewodnicący komisji śledczej ds. wyłudzeń VAT. Dziś zostanie przyjęty raport końcowy z prac komisji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Raport komisji ds. VAT w Sejmie. Marcin Horała rekomenduje Trybunał Stanu

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2019 13:15
Sejm zapoznał się ze sprawozdaniem z prac komisji śledczej ds. VAT. Rekomenduje ona izbie postawienie w stan oskarżenia przed Trybunałem Stanu b. premierów Donalda Tuska i Ewę Kopacz oraz b. ministrów finansów Jacka Rostowskiego i Mateusza Szczurka.
rozwiń zwiń