X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Joanna Lichocka: musimy bronić Polski przed postkomuną

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2019 14:20
- Wystarczy spojrzeć na to, jakim językiem pisana jest dzisiejsza Gazeta Wyborcza, a jakim pisane były gazety w latach 50. - wskazywała Joanna Lichocka. - Projekt Michnika i Kiszczaka przegrywa. Polacy widzą i wiedzą coraz więcej. Polska pozostanie wyspą wolności - dodała. Posłanka PiS odniosła się w rozmowie także do sytuacji dziennikarzy w Polsce.
Audio
Joanna Lichocka, Prawo i Sprawiedliwość
Joanna Lichocka, Prawo i SprawiedliwośćFoto: Magdalena Piejko

program PiS twitter-663.jpg
PiS opublikował program wyborczy. Nosi tytuł "Polski model państwa dobrobytu"

Jak powiedziała Joanna Lichocka, "polskość, nowoczesność, dobrobyt, bezpieczeństwo i wolność to główne założenia programu wyborczego Prawa i Sprawiedliwości". - Nasz program to książka, która ma 232 strony i tutaj uwaga dla polityków Platformy Obywatelskiej, nie ma w niej obrazków. To jest wyłącznie merytoryczny tekst - mówiła rozmówczyni Antoniego Trzmiela.

Joanna Lichocka podkreślała, że "Polska musi pozostać wyspą wolności". - Nasza idea to polskie nowoczesne państwo, silne w Europie, dbające o swoich obywateli, dające poczucie bezpieczeństwa i zapewniające wolność - mówiła.

- Będziemy dbali również o to, aby siła naszego państwa była na tyle duża, żeby skutecznie chronić Polskę przed różnymi zakusami ograniczającymi naszą suwerenność czy wolność słowa i obywateli - deklarowała. 

lichocka joanna_wojciech_kusinski1200.jpg
Joanna Lichocka: opozycja obawia się osądu Polaków

"Postkomuna nadal tu jest"

Posłanka PiS przypominała, że "musimy bronić Polski przed postkomuną, przed działaniami środowisk postkomunistycznych, które miały miejsce po '89 roku, które miały na celu stworzenie nowego modelu mieszkańców znad Wisły, którzy mają być jakimiś kosmopolitycznymi Europejczykami".

- Pan Krzysztof Mieszkowski z Nowoczesnej powiedział kiedyś, że jest politykiem europejskim polskiego pochodzenia. Oni mają taki pomysł, na naród, który nie jest przywiązany do polskich wartości i nie zna własnej historii. Europejczycy polskiego pochodzenia? - zastanawiała się na antenie Polskiego Radia 24. Krystyna Pawłowicz odpowiedziała jej na Twitterze, że to "tubylcy przez przeszłości i przyszłości".


koalicja_obywatelska1200.jpg
Debata Poranka. Tomasz Żółciak: KO już wie, że nie wygra z PiS

"Polacy muszą mieć poczucie dumy"

Joanna Lichocka wyjaśniała, że "część postkomunistycznych elit wywodzi się wprost z elit ustanowionych w Polsce przez Stalina, np. wywindowane dzieci i wnuki w Gazecie Wyborczej". - Projekt przetworzenia Polaków na jakąś modłę postkomunistycznych elit cały czas jest próbowany na różnych poziomach. Pluralizm w mediach jest już tak widoczny, że spokojnie możemy o tym rozmawiać w mediach, które nie są niszowymi - wyjaśniała.

- Musimy pilnować, żeby Polacy mieli poczucie dumy, że Polska to owszem i europejskość, ale w polskim wydaniu - dodała posłanka.

krzysztof czabański gala 1200 pap.jpg
K. Czabański: Nagrody Mediów Publicznych to wzajemny interes świata kultury i mediów

"Dziennikarze nie są traktowani najlepiej przez niektórych pracodawców"

Joanna Lichocka zwracała uwagę na sytuację dziennikarzy w niektórych miejscach pracy. - Dzisiaj w TOK FM słyszałam rozmowę dwóch dziennikarzy Agory. Jeden mówił, że cieszy się, że zostanie podwyższona pensja minimalna, bo jest na etacie, drugi, że nie, bo nie ma etatu i Agora nie da. Na to tamten, żeby się nie martwił, bo Agora ominie jakoś przepisy - mówiła.

- Jeżeli dziennikarz jest na umowie śmieciowej i w każdej chwili może wylecieć z pracy, jest dużo mniej samodzielny, niezależny i wolny - dodała. Jej zdaniem środowisku dziennikarskiemu potrzebna jest jakś forma samoregulacji, powrotu do dawnych, wysokich standardów zawodowych.

-Jestem przeciwko jakimkolwiek, odgórnym działaniom administracyjnym, bo to zawsze będzie budziło obawy o chęć ograniczenia wolności słowa - stwierdziła posłanka PiS.

W jej opinii wszelkie zmiany prawne dotyczące statusu tego środowiska zawodowego, mogą być dokonane dopiero po konsultacjach z samymi dziennikarzami. 

Posłanka PiS przypomniała o wyraźnym spadku poziomu zaufania społecznego do zawodu dziennikarza, co jest dostrzegalne w wielu rankingach. To efekt obniżenia standardów moralnych i profesjonalnych umiejętności wymaganych w niektórych redakcjach.

- Samoregulacja środowiska dziennikarskiego, a nie odgórna regulacja, będzie skutecznym sposobem na przeciwdziałanie kłamstwom w przestrzeni medialnej - podkreśliła Joanna Lichocka.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

* * *

Audycja: "Temat Dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Antoni Trzmiel

Gość: Joanna Lichocka (poseł na sejm VIII kadencji, Klub Parlamentarny PiS, publicystka i autorka filmów dokumentalnych)

Data emisji: 18.09.2019

Godzina emisji: 13:09

Polskie Radio 24 / kstar

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Daniel Milewski: Platforma Obywatelska zawsze była i jest niewiarygodna

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2019 18:57
- Jeżeli chcecie odpartyjniać spółki Skarbu Państwa, a upartyjniacie spółki samorządowe, to ja nie wierzę w wasz program, bo to jest stek bzdur. Jesteście i zawsze byliście niewiarygodni - mówił poseł PiS Daniel Milewski, komentując w radiowej Jedynce tezy programowe Koalicji Obywatelskiej. - Wpisuje się pan w pewną narrację - ripostowała posłanka PO Izabela Leszczyna.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Joanna Lichocka: PO i PSL pozbyły się z mediów tych, którzy nie chcieli im służyć

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2019 18:30
- Już po kilku godzinach wszystkie rosyjskie media przekazywały te informacje, a powtarzały je polskie postkomunistyczne media, służące Moskwie. Zarówno TVN, jak i Wyborcza. Wtedy zrozumiałam, że ten zalew kłamstwa jest tak szeroki, że trzeba się temu przeciwstawić - o pierwszych doświadczeniach ze światem polityki i o tym, kto chciał oszukać Polaków ws. tragedii smoleńskiej - opowiadała w PR24 dziennikarka i posłanka PiS Joanna Lichocka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"7x24". Poseł PO zapowiada wprowadzenie związków partnerskich

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2019 12:00
- Dlaczego pan kłamie? My nie chcemy podwyższać ZUS-u. Czy to pana natura? PO kłamie, gdy oddycha? - pytała Joanna Lichocka, odpowiadając na zarzuty Michała Szczerby. Ten zapewnił, że PO to "niższe podatki, wyższe płace" oraz ogłosił, że jedną z pierwszych decyzji, po wygranych wyborach, będzie zalegalizowanie związków partnerskich w Polsce.
rozwiń zwiń