X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Autokompromitacja opozycji". K. Czabański o akcji "Nie świruj, idź na wybory"

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2019 18:00
- Akcję "Nie świruj, idź na wybory" trudno nazwać zachęcaniem wyborców. Przede wszystkich to, co rzuca się w niej w oczy to pogarda dla ludzi dotkniętych nieszczęściem choroby - mówił w Polskim Radiu 24 przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański.  
Audio
  • 19.09.2019 Krzysztof Czabański: w akcji "Nie świruj..." rzuca się w oczy to pogarda dla ludzi dotkniętych nieszczęściem
Krzysztof Czabański
Krzysztof Czabański Foto: PR24/AK

Wiele kontrowersji wywołała akcja "Nie świruj, idź na wybory", w ramach której znani artyści, między innymi Wojciech Pszoniak czy Olgierd Łukaszewicz parodiując zachowanie osób z problemami psychicznymi zachęcają do głosowania w wyborach parlamentarnych. 

CZYTAJ RÓWNIEŻ
pszoniak 1200 screen.jpg
"Żenujące i niskie gesty". Publicyści o akcji "Nie świruj..."

"W tym się wyraża pogarda polityków Platformy Obywatelskiej"

Krzysztof Czabański ocenił, że "to jest coś niebywałego". - Jak oglądam w tych spotach internetowych wybitnych aktorów, wielkie postacie polskiego świata aktorskiego z wielkim dorobkiem, to nie jestem w stanie uwierzyć w to, że ktoś, kto ma więcej niż dwie szare komórki może wejść w taką akcję bez chwili refleksji - powiedział.

>>>[CZYTAJ WIĘCEJ] Polskie Towarzystwo Psychiatryczne sprzeciwia się stygmatyzacji chorych

- Akcję "Nie świruj, idź na wybory" trudno nazwać zachęcaniem wyborców. Przede wszystkich to, co rzuca się w niej w oczy to pogarda dla ludzi nieszczęściem choroby - powiedział przewodniczący Rady Mediów Narodowych. Jego zdaniem "w tym się wyraża pogarda polityków Platformy Obywatelskiej w ogóle do osób niepełnosprawnych, chorych". 

Jak powiedział Krzysztof Czabański , "to kolejna akcja, która właściwie jest autokompromitacją opozycji".  - To jest podejście, które nie ma nic wspólnego z europejskością, do której tak często ci politycy się odwołują - dodał na antenie Polskie Radio 24. 

"Finansowanie mediów publicznych powinno być oparte na stałym systemie"

Krzysztof Czabański mówił też o kwestii finansowania mediów publicznych. - Systematyczne finansowanie powinno być oparte na stałym systemie - ocenił i zaznaczył, że "trzeba by się rozliczyć i pożegnać z systemem abonamentu RTV", którego, jak uważa, "nie się już ożywić".

Screen Wojciech Pszoniak twitty 1200.jpg
"Nie świruj, idź na wybory". K. Czabański: opozycja kpi z niepełnosprawnych

- A jeśli chodzi o cały rynek medialny, mamy do czynienia z nadmierną koncentracją w niektórych segmentach tego rynku, zwłaszcza chodzi tu o kapitał zagraniczny - powiedział gość PR24. - Chodzi też o to, żeby właściciel gazety nie dominował na rynku radiowym itd. - zaznaczył.

>>>[CZYTAJ TAKŻE] Publicysta o akcji "Nie świruj...": przykład oderwania elit od rzeczywistości

Jak mówił poseł PiS, celem rządu powinno być "wzmocnienie polskich inicjatyw wydawniczych" oraz "zastanowienie się nad tym jak ograniczyć władztwo kapitału zagranicznego na naszym rynku, co będzie przedsięwzięciem bardzo delikatnym i trudnym, ale trzeba to podjąć".

Więcej w nagraniu.

Rozmawiała Ewa Wasążnik

Data emisji: 12.09

Godzina emisji: 17.40

PR24, msze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

K. Czabański: opozycja chciałaby totalnej władzy w mediach

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2019 13:01
- Opozycja chce zlikwidować instytucję (Rada Mediów Narodowych - red.), w której ma zagwarantowane miejsce, bo po ewentualnym przejęciu władzy chce ją sprawować totalnie. Nie dopuszcza myśli o tym, że mogłaby się nią podzielić. Nie są w stanie przyjąć do wiadomości, że system, który prawnie gwarantuje miejsca opozycji, jest dobry - tłumaczył w Polskim Radiu 24 przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański.  
rozwiń zwiń