X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Ks. T. Isakowicz-Zaleski: w Armenii Dzień Zaduszny obchodzony jest 5 razy w roku

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2019 15:10
- Armenia była pierwszym krajem, który przyjął chrześcijaństwo w IV wieku jako religię państwową. Ze względu na prześladowania, na ludobójstwo Ormian, był tam bardzo silny kult męczenników. Dzień Zaduszny jest tam obchodzony pięciokrotnie w ciągu roku - powiedział w Polskim Radiu 24 ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski.
Audio
  • 02.11.19 Gość PR24: ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski
Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski
Ks. Tadeusz Isakowicz-ZaleskiFoto: Grzegorz Jakubowski/PAP

1 listopada w Kościele katolickim obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych, a dzień później - Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. W obrządku ormiańskim zmarłych wspomina się częściej. Między innymi na ten temat mówił gość Polskiego Radia 24.

Ks. Bogdan Bartołd 1200.jpg
Ks. Bogdan Bartołd: Wszystkich Świętych to uroczystość pełna radości

- Jestem księdzem dwóch obrządków: rzymskiego i ormiańskiego. Kościół ormiański jest liczny i bardzo stary. Armenia była pierwszym krajem, który przyjął chrześcijaństwo w IV wieku jako religię państwową. Ze względu na prześladowania, na ludobójstwo Ormian, był tam bardzo silny kult męczenników. Dzień Zaduszny jest obchodzony pięciokrotnie w ciągu roku - powiedział w Polskim Radiu 24 ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski.

>>>[CZYTAJ TAKŻE]: Inteligenci w polskiej polityce. Wspomnienie o Janie Olszewskim, Kornelu Morawieckim i Karolu Modzelewskim

Mówił także o cmentarzach kresowych oraz o Polakach, którzy do dziś nie mają swoich grobów. - Jeżeli III Rzeczpospolita słusznie odwołuje się do tradycji I i II RP, to moralnym i prawnym obowiązkiem władz polskich jest zadbać o pamięć o wszystkich tych obywatelach - także innych narodowości - którzy zginęli za wierność Rzeczpospolitej - podkreślił gość PR24.

- Ludobójstwo ukraińskie dokonane na Polakach, a także na obywatelach polskich innej narodowości - w tym na sprawiedliwych Ukraińcach, którzy ratowali Polaków - rozciąga się na 8 lat: 1939 - 1947. Symbolem jest oczywiście Wołyń. Niemniej jednak mogiły są na bardzo szerokim terenie, nie tylko na Wołyniu. W ciągu 30 lat niepodległej Polski pochowano zaledwie około 10 procent tych ofiar - dodał ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski.

Więcej w nagraniu.

Rozmawiał Tadeusz Płużański.

Polskie Radio 24

------------------

Data emisji: 02.11.2019

Godzina emisji: 14.06

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ks. Kacper Malicki: na cmentarzu cierpienie, a nawet grzechy, zmarłych zostają odkupione

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2019 12:57
– Jesteśmy ludźmi zmartwychwstania dlatego również na cmentarzu do takiej postawy będzie prowadził nas Bóg. Powinniśmy mieć przekonanie, że gromadzimy się w miejscu tak naprawdę chwały – powiedział ks. Kacper Malicki z parafii św. Józefa w Ursusie.
rozwiń zwiń