X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Karol Gac: o tym, czy opozycja ma większość w Senacie, dowiemy się na pierwszym posiedzeniu

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2019 12:05
- Pojawiają się głosy mówiące, że być może PiS ma szansę na większość w taki czy inny sposób, np. poprzez to, że część senatorów mogłaby nie przyjść na salę, albo że część senatorów opozycji, wystarczy dwóch, po prostu porozumiałaby się z partią rządzącą - mówił w Polskim Radiu 24 publicysta tygodnika "Do Rzeczy" Karol Gac.
Audio
  • 8.11.19 Karol Gac: w sprawie Senatu nic nie jest przesądzone (PR24)
  • 08.11.19 Gość PR24: dr Tomasz Słupik
Senat RP
Senat RPFoto: TWITTER.COM/SENAT RP

Koalicja Obywatelska, Lewica oraz PSL poinformowały, że ustaliły wspólnego kandydata na marszałka Senatu. Jest nim Tomasz Grodzki, senator, który twierdził, że był kuszony przez Prawo i Sprawiedliwość stanowiskiem ministra zdrowia. Ugrupowania opozycyjne przedstawiły także swoich kandydatów na wicemarszałków Senatu. Tę informację skomentował w Polskim Radiu 24 publicysta tygodnika Do Rzeczy Karol Gac.

senatrp1200.jpg
Jacek Ozdoba o Senacie: poprzednio PiS powiększył swój klub, może to powtórzyć

Karol Gac: w Senacie nic nie jest przesądzone

Publicysta podkreślił, że ustalenia partii opozycyjnych trwały już bardzo długo i dobrze, że wreszcie zakończyła się ta "telenowela". Równocześnie zaznaczył jednak, że o tym, czy opozycja w Senacie ma kontrolę, czy nie, dowiemy się dopiero 12 listopada.

- Oczywiście opozycja przedstawiła swoich kandydatów. W końcu, po tych kilku tygodniach, opozycja doszła do porozumienia w kwestii personaliów. Ale o tym, czy opozycja ma większość w Senacie zdecyduje dopiero posiedzenie Senatu - mówił.

>>> [CZYTAJ RÓWNIEŻ] S. Jastrzębowski: Donaldowi Tuskowi nie opłacało się startować w wyborach

Jak wyjaśnił, wciąż toczą się rozmowy polityków Prawa i Sprawiedliwości, które mają prowadzić do zmiany układu sił. - Trzeba dodać, że politycy Prawa i Sprawiedliwości między wierszami dają do zrozumienia, że nie wszystko jeszcze jest rozstrzygnięte - mówił publicysta.

- Pojawiają się głosy mówiące, że być może PiS ma szansę na większość w taki czy inny sposób, np. poprzez to, że część senatorów mogłaby nie przyjść na salę, albo że część senatorów opozycji, wystarczy dwóch, po prostu porozumiałaby się z partią rządzącą. Czy tak jest, czy to zwykły blef, przekonamy się już niedługo - dodał.

Stwierdził jednak, że to, co jest pewne, to fakt, że krucha większość opozycji w Senacie będzie mobilizować senatorów do przychodzenia do pracy.

Dziś informacja o składzie rządu

W Polskim Radiu 24 Karol Gac komentował także spodziewaną informację o składzie rządu, którą władze Zjednoczonej Prawicy mają przedstawić w piątek. Jak stwierdził, należy spodziewać się "korekty, ale nie rewolucji".

>>> [ZOBACZ TAKŻE] Sondaż prezydencki: nie ma kontrkandydatów dla Andrzeja Dudy. Wygra z każdym w II turze

- Na pewno zobaczymy kilka zmian strukturalnych. Wiemy, że będzie nowe ministerstwo zasobów narodowych, na którego czele stanie Jacek Sasin, najprawdopodobniej ministerstwo środowiska zostanie podzielone. Być może ministerstwo cyfryzacji zostanie zlikwidowane albo włączone do Kancelarii Premiera - mówił Karol Gac.

- Jeśli chodzi o personalia, to moim zdaniem główne nazwiska będą te same. Raczej spodziewałbym się zmian na mniej eksponowanych resortach - zaznaczył.

Gościem PR24 był także politolog dr Tomasz Słupik z Uniwersytetu Śląskiego, który mówił m.in. o kandydaturze prof. Tomasza Grodzkiego na marszałka Senatu. - To mocna kandydatura. Jest to wypadkowa uzgodnień pomiędzy PSL-em, SLD, być może także częścią senatorów niezależnych i Koalicją Obywatelską. Nie jest to polityk pierwszego szeregu. Dla wszystkich tych środowisk był to zapewne kompromisowy kandydat – powiedział politolog.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

Rozmawiał Ryszard Gromadzki.

Polskie Radio 24/jmo

_____________________

Data emisji: 8.11.2019

Godzina emisji: 10.33

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Opozycja podzieliła się miejscami w prezydium Senatu

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2019 20:46
Podczas spotkania szefa PO Grzegorza Schetyny, szefa SLD Włodzimierza Czarzastego i prezesa PSL Władysława Kosiniaka-Kamysza ustalono kandydatów w prezydium Senatu z marszałkiem, który ma pochodzić z Koalicji Obywatelskiej, wicemarszałkowie - z lewicy, PSL oraz z senatorów niezależnych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jan Filip Libicki: dziś możemy dowiedzieć się, kto będzie marszałkiem Senatu

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2019 08:10
- Już niebawem, może nawet dzisiaj, opinia publiczna dowie się, kto będzie marszałkiem Senatu. Z całą pewnością będzie to wspólny kandydat całej opozycji i z całą pewnością to będzie bardzo dobry kandydat - powiedział w Polskim Radiu 24 senator PSL Jan Filip Libicki.
rozwiń zwiń