X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Ekspert: debata kandydatów nie rozwiązuje problemów w Platformie

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2019 14:15
- Należy zdawać sobie sprawę, że debaty polityczne od wielu lat to są takie konkursy recytatorskie. Osoby biorące w nich udział czerpią satysfakcję z przygotowanych formułek i na tym próbują budować swoją popularność - mówił na antenie Polskiego Radia 24 prof. Łukasz Młyńczyk, politolog z Uniwersytetu Zielonogórskiego. Do tematu odniósł się również prof. Arkadiusz Jabłoński z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. 
Audio
  • 8.12.19 Prof. Łukasz Młyńczyk: taki koncyliacyjny kandydat jest kuszącą propozycją dla samej Platformy
  • 8.12.19 Prof. Arkadiusz Jabłoński: zapowiedzi, że debata PO będzie poważna spełzły na niczym.
Małgorzata Kidawa-Błońska rywalizowała z Jackiem Jaśkowiakiem.
Małgorzata Kidawa-Błońska rywalizowała z Jackiem Jaśkowiakiem. Foto: PAP/Paweł Supernak

W partyjnych prawyborach, które 14 grudnia mają wyłonić kandydata Platformy Obywatelskiej na prezydenta, uczestniczą wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska i prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak. W sobotę spotkali się w Warszawie na przedwyborczej debacie. Prof. Łukasz Młyńczyk odniósł się do sytuacji w Platformie Obywatelskiej.

Kidawa 1200.jpg
Debata prawyborcza PO. Wpadki Małgorzaty Kidawy-Błońskiej

- Nie oglądałem debaty kandydatów PO. Chciałbym jednak nadmienić, że przyglądam się całej sytuacji i jedna kampania mojej oceny nie zmieni. Sama debata nie rozwiązuje problemów, w jakich znalazła się Platforma Obywatelska. Należy zdawać sobie sprawę, że debaty polityczne to od wielu lat konkursy recytatorskie. Każdy wygłasza to, co ma do powiedzenia i niespecjalnie interesuje go, co mówi oponent. Osoby biorące udział w debatach czerpią satysfakcję z przygotowanych formułek i na tym próbują budować swoją popularność - mówił politolog.

"PO zrobiła szum"

Prof. Łukasz Młyńczyk stwierdził, że "Platforma zrobiła dużo szumu wokół tego, że powinny odbyć się prawybory". - Później okazało się, że nie ma kandydatów. To liderowanie Małgorzaty Kidawy-Błońskiej w wyborach parlamentarnych w naturalny sposób miało się przełożyć na jej kandydaturę na prezydenta RP - podkreślił.

- Niezależnie od tego, jak te prawybory będą przebiegać, to można pokusić się o stwierdzenie, że taki koncyliacyjny kandydat jest kuszącą propozycją dla samej Platformy. Wszystko zależy od tego jak PO definiuje tę docelową grupę, której głosy ma w jak największym stopniu pozyskać ich kandydat na prezydenta. Sęk w tym, że Platforma tej grupy obecnie nie definiuje - mówił politolog Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Zapraszamy również do wysłuchania komentarza prof. Arkadiusza Jabłońskiego.

***

Więcej w nagraniu.

Rozmowy prowadzili Łukasz Sobolewski i Krzysztof Grzybowski.

Polskie Radio 24/pb

______________________

Data emisji: 08.12.2019

Godzina emisji: 13.05, 15.06

Czytaj także

G. Schetyna o debacie kandydatów PO: wspólnota myśli i programu

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2019 15:01
- To była dobra debata, z prawdziwymi tematami, dobrymi relacjami między kandydatami, w której powiedziane zostało dużo ważnych rzeczy - w ten sposób prawyborcze starcie między Małgorzatą Kidawa-Błońską a Jackiem Jaśkowiakiem ocenił lider PO Grzegorz Schetyna.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Bez konkretnej oferty dla Polaków". Politycy komentują debatę kandydatów PO

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2019 16:30
- Debata kandydatów w prawyborach w PO kolejny raz boleśnie obnażyła braki merytoryczne i programowe tej formacji. Nie było tam żadnej konkretnej oferty dla Polaków, można powiedzieć, że prezydent Andrzej Duda to zupełnie inna liga - ocenił szef KPRM Michał Dworczyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marek Król: poziom banału debaty PO przekraczał możliwości percepcji

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2019 12:05
- Z pracę w szkodliwych warunkach należy się odszkodowanie, a wylewu banału nowomowy podczas debaty Platformy Obywatelskiej przekraczał możliwości percepcyjne - mówił w Polskim Radiu 24 Marek Król. Gośćmi "Studia prasowego" byli też Samuel Pereira (TVP), Jakbub Pacan (Tygodnik Solidarność) i Tomasz Truskawa (Stowarzyszenie Wolnego Słowa).   
rozwiń zwiń