X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Prof. Kik o Hołowni: to nie kandydat na prezydenta, a zwykły propagandysta

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2019 08:16
- Słowa Hołowni o utożsamianiu się z narodem świadczą o tym, że to nie kandydat na prezydenta, a zwykły propagandysta. Mówi on to, co naród chce słyszeć - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Kazimierz Kik, politolog. Kandydaturę Szymona Hołowni oceniał także w Polskim Radiu Krzysztof Wołodźko, publicysta "Gazety Polskiej Codziennie".
Audio
  • 09.12.2019 Prof. Kazimierz Kik o kandydaturze Szymona Hołowni w wyborach prezydenckich
  • [9.12.19] Krzysztof Wołodźko: Szymon Hołownia korzysta z efektu świeżości (Polskie Radio 24)
Prof. Kazimierz Kik
Prof. Kazimierz KikFoto: PR24/AK

Gość Polskiego Radia 24 mówił o decyzji Szymona Hołowni o kandydowaniu w przyszłorocznych wyborach prezydenckich. - Jest to symbol czasów. Jako politolog wysoko cenię sobie urząd prezydenta RP. Można dyskutować, czy powinna być tu partyjna, czy bezpartyjna osoba. Hołownia podkreślił w swoim wystąpieniu, że większość Polaków chciałoby bezpartyjnego prezydenta - uważa. 

"Dominacja partyjnych interesów"

- Zgadzam się w jednym z Szymonem Hołownią, że trzeba skończyć z kandydaturami partyjnymi. To samo próbowała robić swego czasu Platforma Obywatelska. Tymczasem mamy partyjniactwo, gdzie mechanizmy doboru kandydatów są negatywne. W partiach politycznych w Polsce jest tylko pół procent Polaków. Społeczeństwo polskie nie jest upartyjnione - zaznaczył politolog.

1200 hołownia.jpg
Radosław Fogiel: Szymon Hołownia nie wyszedł z formatu prezentera telewizyjnego

- Słowa Hołowni o utożsamianiu się z narodem świadczą o tym, że to nie kandydat na prezydenta, a zwykły propagandysta. Mówi on to, co naród chce słyszeć. To zamknięte koło. Trzeba zadać sobie pytanie, dlaczego połowa Polaków nie chce głosować i partie mają najniższe notowania ze wszystkich ugrupowań zawodowych. Powodem tego jest bylejakość. Demokracja polega na proponowaniu alternatyw. W całej kampanii wyborczej będą dominowały interesy partyjne - dodał. 

Zdaniem profesora "Grzegorz Schetyna instrumentalizuje wybory prezydenckie i prawybory, bo chce odciągnąć uwagę od zasadniczego sporu o przywództwo w partii. Te prawybory to teatr dla maluczkich". 

Efekt świeżości

Publicysta "Gazety Polskiej Codziennie", Krzysztof Wołodźko, ocenił, że "na korzyść Szymona Hołowni przemawia efekt świeżości". - Jest on kandydatem stosunkowo młodym, nieuwikłanym w tzw. brudną politykę, kojarzonym z Kościołem otwartym. Praktyka polskich wyborów pokazuje, że - może poza początkiem lat 90 - tacy "ludzie-cuda", czy ludzie znikąd, nie cieszą się popularnością - wskazał gość Polskiego Radia.

>>> [CZYTAJ TAKŻE] "Postulaty niejasne, mało odkrywcze". Czarzasty o Hołowni

Publicysta podkreślił, że ma "szacunek wobec Szymona Hołowni jako publicysty, czy osoby zaangażowanej w życie społeczne", ale "nie widzi tego jako wiarygodnego projektu społecznego". - Rzeczy, które Szymon Hołownia mówił o polityce, to dość okrągłe słowa, które zawsze dobrze brzmią: że polityka powinna być oparta na wartościach i bardziej wiarygodna. W politycznej prozie życia wygląda to zupełnie inaczej - zauważył.

- Polacy są w stanie kupić Szymona Hołownię jako fajną postać w życiu publicznym, ale nie jako prezydenta, pełniącego funkcje publiczne. Pojawia się pytanie: co ze strukturami – w oparciu o jakie struktury będzie on budował swoje poparcie na prowincji podkreślił Krzysztof Wołodźko.

***

Więcej w nagraniu.

Prowadzili Grzegorz Jankowski i Antoni Opaliński

Polskie Radio 24/pkr, mbl

______________________

Data emisji: 09.12.2019

Godzina emisji: 07.47, 10.33

Czytaj także

P. Zgorzelski: nie wróżę powodzenia kandydaturze Szymona Hołowni

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2019 18:40
 - Nie wróżę powodzenia kandydaturze Szymona Hołowni w wyborach prezydenckich - powiedział wicemarszałek Sejmu Piotr Zgorzelski (PSL-Kukiz15). Według niego Hołowni trudno będzie zdobyć poparcie elektoratu pozamiejskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sławomir Sowiński: szanse Szymona Hołowni w wyborach prezydenckich są minimalne

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2019 21:51
- Szymon Hołownia jest sprawnym retorem i ma ciekawe diagnozy. W tych wyborach prezydenckich raczej nie będzie jednak miejsca na eksperymenty polityczne - powiedział w Polskim Radiu 24 Sławomir Sowiński, politolog z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. 
rozwiń zwiń