X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Antoni Kamiński: działalność Putina ma przykryć słabość jego państwa

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2020 16:35
- Aktywność Putina w polityce międzynarodowej to przykrywka dla słabości wewnętrznej Rosji - ocenił na antenie PR24 prof. Antoni Kamiński. - Trzeba zauważyć dążenie Rosji do wchłonięcia Białorusi i co najmniej destabilizacji Ukrainy - dodał komentując aktywność tego kraju w polityce międzynarodowej.
Audio
  • Prof. Antoni Kamiński o polityce Rosji (Temat dnia/Gość PR24)
Prezydent Rosji Władimir Putin
Prezydent Rosji Władimir PutinFoto: Pixabay

W ostatnich tygodniach znacząca część polskich środowisk politycznych wyraziło sprzeciw wobec zakłamywania historii przez władze i polityków Federacji Rosyjskiej.

Chodzi między innymi o ostatnie publiczne wypowiedzi prezydenta Władimira Putina, który zarzucił Polsce rzekomą współpracę z III Rzeszą i współodpowiedzialność za wybuch II wojny światowej.

CZYTAJ RÓWNIEŻ
Jan Józef Kasprzyk 1200.jpg
Jan Józef Kasprzyk: Rosja jest mistrzem w uprawianiu kłamliwej polityki historycznej

"Przykrywka" Putina

Prof. Antoni Kamiński uważa, że takie działania Federacji Rosyjskiej wynikają z tego, że "w Europie panuje dezintegracja całego układu politycznego".

- Nie ma jednego przywództwa, Wielka Brytania wychodzi z Unii Europejskiej, w Niemczech rząd Merkel jest dosyć słaby, koalicja bardzo niepewna (...), prezydent Macron nie ma specjalnych sukcesów w polityce wewnętrznej - zauważył.

- Aktywność Putina w polityce międzynarodowej to przykrywka dla słabości wewnętrznej Rosji. Słabości gospodarczej i słabości państwa, które "wisi" gospodarczo na eksporcie surowców naturalnych - powiedział gość PR24.

>>>[CZYTAJ TAKŻE]: Sprzeciw wobec zakłamywania historii przez Rosję. Senat jednogłośnie przyjął uchwałę

O co chodzi Putinowi?

Mówiąc o próbach osłabiania pozycji Polski na arenie międzynarodowej przez Federację Rosyjską, prof. Kamiński podkreślił, że "w XVIII wieku Rosja robiła dokładnie to samo: przygotowywała Europę na rozbiory".

- W tym przypadku trzeba zauważyć dążenie Rosji do wchłonięcia Białorusi i co najmniej destabilizacji Ukrainy - wskazał.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

* * *

Audycja: "Temat dnia / Gość PR24"
Prowadzący: Krzysztof Grzybowski
Gość: prof. Antoni Kamiński (socjolog, PAN)
Data emisji: 18.01.2020
Godzina emisji: 15.33

PR24/msze, PAP, IAR

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak