X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Artur Soboń: zadymiarze z Pucka występują przeciwko Polsce

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2020 10:42
- Pani marszałek powinna przeprosić, powinna się odciąć, a liderzy PO powinni jednoznacznie powiedzieć, że nie mają nic wspólnego z organizatorami tej wczorajszej zadymy w Pucku - mówił w Polskim Radiu 24 wiceminister aktywów państwowych Artur Soboń. Zagadnienie komentował także dziennikarz i szef portalu tvp.info Samuel Pereira.
Audio
  • Artur Soboń o zakłócaniu uroczystości w Pucku ("Temat dnia / Gość PR24")
  • Samuel Pereira o zakłócaniu uroczystości państwowych w Pucku ("Temat dnia / Gość PR24")

W poniedziałek, z okazji 100-lecia zaślubin Polski z morzem, odbyły się uroczystości państwowe w Pucku. Podczas przemówienia prezydenta Andrzeja Dudy doszło do przykrego incydentu z udziałem grupy manifestantów z KOD-u. Przeciwnicy prezydenta skandowali obraźliwe hasła, gwizdali i zagłuszali przemówienie.

kidawa-pap-1200.jpg
"To po prostu niewyobrażalne". Kaleta skomentował zachowanie Kidawy-Błońskiej na Pomorzu

Po uroczystościach do demonstrantów podeszła kandydatka PO na prezydenta Małgorzata Kidawa-Błońska wraz ze swoim sztabem i podziękowała im. Wydarzenia te komentował w Polskim Radiu 24 wiceminister Artur Soboń.

"Zakłócenia wymierzone w państwo polskie"

Wiceszef resortu aktywów państwowych przypomniał historyczne znaczenie symbolicznego gestu zaślubin Polski z morzem. Jak podkreślił, symbol ten swoją historią sięga aż do roku 1000 i Polski Piastów, a także do Zygmunta Starego. Dlatego właśnie wspominanie czynu generała Józefa Hallera, który 100 lat temu wrzucił do Morza Bałtyckiego pierścień, jest takie ważne.

>>> [CZYTAJ RÓWNIEŻ] "Apeluję o nieatakowanie rodzin kandydatów". Andrzej Duda o kampanii prezydenckiej

- To ważne, aby o tym przypominać. Aby w tych symbolicznych momentach głowa państwa, prezydent Andrzej Duda, był obecny i brał udział w tych uroczystościach. Zakłócanie tych uroczystości przez - jak już wiemy - objazdową grupę zadymiarzy z KOD-u, jak najgorzej świadczy o tych, którzy takie "roboty" się podejmują. Oni występują nie tylko przeciwko prezydentowi, ale przeciwko państwu polskiemu - mówił Artur Soboń.

Soboń: pani marszałek powinna przeprosić

grabiec 1200 pap.jpg
"To dopiero początek". Rzecznik PO zapowiada kolejne zakłócanie wystąpień prezydenta

Minister odniósł się także do zachowania Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, która po uroczystościach podeszła do manifestantów i im podziękowała. Jak stwierdził Artur Soboń, to stawia kandydatkę PO na prezydenta w bardzo złym świetle. Pojawiają się - jak podkreślił - podejrzenia, że manifestacja była inspirowana, a może nawet współorganizowana przez Platformę Obywatelską. W tej kwestii konieczne są wyjaśnienia pani marszałek i liderów PO - ocenił.

>>> [ZOBACZ TAKŻE] IBRIS: Andrzej Duda z wysokim poparciem. Wygrałby także w II turze

- Pani marszałek powinna przeprosić, powinna się odciąć, a liderzy PO powinni jednoznacznie powiedzieć, że nie mają nic wspólnego z organizatorami tej wczorajszej zadymy w Pucku - podkreślił Artur Soboń.

Wiceminister podkreślił, że nie oczekuje od Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, że "abdykuje z krytyki prezydenta". Dodał, że spodziewa się, iż kontrkandydatka Andrzeja Dudy "będzie korzystać z różnych narzędzi z pogranicza debaty, jak demonstracji, prób prowokowania, szukania tematów wygodniejszych niż te tematy, które są niewygodne".

- Rozumiem, że będzie stosować wszystkie metody, aby być osobą skuteczną w kampanii wyborczej. Ale tutaj mówimy o sytuacji dotyczącej uroczystości państwowej - wyjaśnił

Telus 1200.jpg
Robert Telus o zakłócaniu wystąpienia prezydenta: chuligańskie zachowanie

Pereira: kalkulacja polityczna

Gościem audycji był także Samuel Pereira, który dostrzegł w działaniu Małgorzaty Kidawy Błońskiej kalkulację polityczną. Jak podkreślił, jej głównym oponentem jest Andrzej Duda, którego zasadniczym atutem jest fakt, że dobrze czuje się z ludźmi i odwiedził setki powiatów.

- Mieliśmy w ostatnich dniach kilka tekstów - które, można podejrzewać, że były w jakiś sposób inspirowane - że Małgorzata Kidawa-Błońska wchodzi w tłum i czuje się dobrze wśród ludzi - mówił dziennikarz.

Zaznaczył, że w swoich działaniach Kidawa-Błońska podkreśla fakt, że jest kobietą, ale w starciu z Andrzejem Dudą musi skonfrontować się z jego umiejętnością kontaktowania się z ludźmi. Tego obrazem miało być właśnie pójście do manifestantów z KOD-u.

Zapraszamy do wysłuchania nagrań.

* * *

Audycja: "Temat dnia / Gość PR24"
Prowadzi: Michał Rachoń
Gość: Artur Soboń (wiceminister aktywów państwowych), Samuel Pereira (redaktor naczelny portalu tvp.info)
Data emisji: 11.02.2020
Godzina emisji: 09.33

PR24/jmo

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Setna rocznica zaślubin Polski z Bałtykiem. Obchody z udziałem prezydenta

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2020 10:00
Odsłonięcie przez prezydenta Andrzeja Dudę w Pucku tablicy upamiętniającej 100. rocznicę zaślubin Polski z morzem rozpoczęło w poniedziałek obchody tego wydarzenia. O godz. 13 w tamtejszym porcie rybackim odbędzie się akt odnowienia zaślubin Polski z morzem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Puck, stulecie zaślubin Polski z morzem

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2020 14:31
To również symboliczna rocznica powrotu Kujaw i Pomorza w granice RP. W październiku 1919 gen. dyw. Józefowi Hallerowi powierzono dowództwo Frontu Pomorskiego, utworzonego w celu pokojowego i planowanego odzyskania Pomorza.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Protest KOD podczas państwowych uroczystości. Komentarz polityków

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2020 19:20
Wiceminister aktywów państwowych Janusz Kowalski i Dariusz Joński z Koalicji Obywatelskiej dyskutowali w Programie 1 Polskiego Radia o proteście działaczy KOD, który odbył się podczas obchodów 100. rocznicy zaślubin Polski z morzem. 
rozwiń zwiń