more_horiz

Koronawirus w Polsce. Posłanka Lewicy: test na niepopadanie w panikę Polacy zdają z plusem

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2020 11:58
- Opozycja potrafi wznieść się ponad podziały i także pokazała się z odpowiedzialnej strony - powiedziała w Polskim Radiu 24 Agnieszka Dziemianowicz-Bąk z Lewicy.
Audio
  • Agnieszka Dziemianowicz-Bąk o epidemii koronawirusa (Polskie Radio 24 / Temat dnia/Gość PR24)
Agnieszka Dziemianowicz-Bąk
Agnieszka Dziemianowicz-BąkFoto: PR24/AK
szumowski 123 pap 1200 .jpg
Minister zdrowia: rząd ws. koronawirusa działa wyprzedzająco

Polska wdraża kontrole sanitarne na głównych przejściach granicznych z Niemcami i Czechami. Decyzja podyktowana jest rozprzestrzenianiem się w Europie i w Polsce koronawirusa.

Zdaniem posłanki Lewicy Agnieszki Dziemianowicz-Bąk "dziś brakuje rzetelnych informacji, dlaczego wprowadzane są dane procedury, dlaczego czegoś wymaga się od obywateli". - Test na odpowiedzialność, niepopadanie w panikę Polacy zdają z plusem. Opozycja potrafi wznieść się ponad podziały i także pokazała się z odpowiedzialnej strony. Obecnie ponad 80 proc. łóżek w szpitalach jest zajętych, zlikwidowano szpital zakaźny w Skierniewicach i można mieć obawy - mówiła Dziemianowicz-Bąk.

- To, czy przetrwamy kryzys związany z epidemią zależy od tego, jak silne są instytucje publiczne i czy sprawny jest system ochrony zdrowia - powiedziała.

>>> [CZYTAJ WIĘCEJ] Wojewoda dolnośląski: poważny stan jednego pacjenta z COVID-19

- Wyniki Małgorzaty Kidawy-Błońskiej w sondażach albo stoją, albo spadają, z kolei kandydat lewicy Robert Biedroń w sondażu zaufania zyskuje w oczach wyborców, to rekordowy skok wśród wszystkich kandydatów. Spadek zaufania kandydatki KO wynika z nieodpowiedzialnych wypowiedzi. Byłam zniesmaczona tweetem Kidawy-Błońskiej, w którym nawoływała, aby rząd ujawnił pierwszy przypadek koronawirusa w momencie gdy nie było żadnych przesłanek do tego. Przełożyła interes kampanii wyborczej nad bezpieczeństwo, zdrowie i spokój wśród Polaków - przyznał gość Polskiego Radia 24.

Jak się chronić przed koronawirusem (PAP)

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: Temat dnia/Gość PR24

Prowadzący: Antoni Trzmiel

Gość: Agnieszka Dziemianowicz-Bąk (Lewica)

Data emisji: 09.03.2020

Godzina emisji: 14.09

PR24/dn

Zobacz także

Zobacz także