X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Antoni Macierewicz: pogrzeb pary prezydenckiej jest symbolem polskiej jedności

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2020 14:51
- Ujawniły się wtedy najlepsze cechy Polaków i polskości. Stanęliśmy murem za zagrożoną niepodległością i za pamięcią tych, którzy dla niepodległości w Smoleńsku polegli - mówił w Polskim Radiu 24 Antoni Macierewicz były szef MON.
Audio
  • 18.04.2020 Antoni Macierewicz (Polskie Radio 24 / Temat dnia/Gość PR24)
Antoni Macierewicz
Antoni MacierewiczFoto: PR24/Adam Koniecki

Pogrzeb pary prezydenckiej odbył się 10 lat temu, 18 kwietnia 2010 roku. Lech i Maria Kaczyńscy spoczęli w Krypcie pod Wieżą Srebrnych Dzwonów na Wawelu.

smoleńsk 1200 pap.jpg
"Tysiące zapłakanych ludzi". Wspomnienie pogrzebu pary prezydenckiej na Wawelu

Antoni Macierewicz przypominał, że w tamte dni Polacy zjednoczyli się w żałobie, ale i w potrzebie upamiętnienia Lecha i Marii Kaczyńskich i innych osób, które zginęły w katastrofie smoleńskiej. - Brakuje dzisiaj olbrzymiej wspólnoty i poczucia, że spadł na nas cios, który będzie determinował naszą historię na najbliższym czasie, który jest gigantycznym zagrożeniem i własnie w tej sytuacji musimy być wszyscy razem - stwierdził były minister obrony.

"Wielkie porozumienie Polaków dla polskości"

- W tych dniach, kiedy było to wielkie porozumienie Polaków dla polskości, dla pamięci wielkich ludzi jak Lech Kaczyński, który tam polegli, rozpoczęto atak na polskość. Te małe grupki protestujące przeciwko pogrzebowi na Wawelu pokazywano w mediach. Już wówczas próbowano rozbić polską jedność, ale ona absolutnie dominowała, była niesłychanie silna i jednoznaczna. Pogrzeb prezydenta był tego wielkim symbolem, będziemy zawsze o nim pamiętali jako o wielkim symbolu jedności narodowej - podkreślił marszałek senior.

duda 1200 pap.jpg
"Pokazywał, że polityka jest służbą". Andrzej Duda wspomina Lecha Kaczyńskiego

>>>[CZYTAJ TAKŻE]: Pogrzeb Pary Prezydenckiej - Lecha i Marii Kaczyńskich. Wydarzenie, które połączyło Polaków

W dalszej części audycji Antoni Macierewicz odniósł się także do kwestii bezpieczeństwa światowego w związku z pandemią koronawirusa oraz dyskusji wokół terminu przeprowadzenia wyborów prezydenckich w Polsce. 

***

Audycja: Temat dnia / Gość PR24

Prowadzący: Tadeusz Płużański

Goście: Antoni Macierewicz

Data emisji: 18.04.2020

Godzina emisji: 13.10

Polskie Radio 24

Czytaj także

"Pęknięcie w Polsce trwa do dzisiaj". Publicysta o katastrofie smoleńskiej

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2020 12:35
- Wtedy były dwie Polski, ta bardzo pozytywna, refleksyjna, rozmodlona, wspólna. I ta obrzydliwa, wstrętna, która pozwalała sobie na szydzenie z modlących, to pęknięcie dalej trwa. Nie wiem, czy uda się je zespolić, obawiam się,  że mimo upływu dziesięciu lat nie wyciągnęliśmy wniosków po tej katastrofie - mówił w Polskim Radiu 24 Sławomir Jastrzębowski. W dyskusji udział wzięli Dawid Wildstein i Piotr Cywiński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polskie Radio w 10. rocznicę pogrzebu śp. Marii i Lecha Kaczyńskich

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2020 19:31
W sobotę 18 kwietnia, w 10. rocznicę uroczystości pogrzebowych tragicznie zmarłej w katastrofie smoleńskiej Pary Prezydenckiej, na antenach Polskiego Radia usłyszymy m.in. retransmisje przejmujących koncertów, które przed dziesięciu laty stanowiły oprawę uroczystości żałobnych.
rozwiń zwiń