X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Wiceminister klimatu o suszy: zagospodarowanie deszczówki bardzo wskazane

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2020 16:16
- Susza będzie mieć olbrzymi wpływ na gospodarkę wodną naszego kraju - mówiła w Polskim Radiu 24 wiceminister klimatu Małgorzata Golińska.
Audio
Małgorzata Golińska
Małgorzata Golińska Foto: PR24 / Robert Bartosewicz

Gość PR24 powiedziała, że Polska ma stosunkowo niewielkie zasoby wodne, więc niedobory będą oddziaływać na sektor rolnictwa i leśnictwa. - Obniżający się poziom wód gruntowych, wpłynie na bezpieczeństwo żywnościowe, będzie ryzyko wyższych cen żywności - mówiła. Dodała, że jest też ryzyko utraty biologicznej różnorodności gatunków w Polsce.

Susza hydrologiczna występuje już niemal w całym kraju. W marcu obejmowała 10 procent powierzchni Polski, teraz jest to już 90 procent. Rząd zapewnia, że wody w kranach nie zabraknie, ponieważ zasoby wód gruntowych czy głębinowych są wystarczające.


Michał Kurtyka 1200.jpg
"Ogromne wyzwanie". Michał Kurtyka o sytuacji klimatycznej w Polsce

"Susza coraz częściej"

- Wiele miast i samorządów usuwało zieleń ze swoich terenów, ale wiele też problem zaczęło dostrzegać i same wprowadzają różne programy zazieleniające miasta, co cieszy niemniej w miastach mamy i tak coraz więcej betonu i coraz więcej zabudowy - podkreśliła Małgorzata Golińska.

Mówiąc o oszczędzaniu wody, powiedziała, że łatwiej mają ci, którzy mogą gospodarować deszczówką, czyli ci, którzy mieszkają w domach jednorodzinnych. - Każda akcja społeczna, która uświadamia nam wagę wody, zwłaszcza w skupiskach zabetonowanych miast, jest warta uwagi i pochwały - mówiła wiceminister klimatu, odnosząc się do różnych międzysąsiedzkich akcji podlewania drzew i dodała, że z suszą będziemy mieć do czynienia coraz częściej.

Gość PR24 mówiła też o pożarze w Biebrzańskim Parku Narodowym. 

<<CZYTAJ TAKŻE>> Jak pandemia wpłynęła na zatrudnienie? GUS przedstawi dane dotyczące bezrobocia w marcu


Więcej w nagraniu.

***

Audycja: "Temat dnia"

Prowadząca: Magdalena Złotnicka

Gość: Małgorzata Golińska (wiceminister klimatu)

Data emisji: 24.04.2020

Godzina emisji: 15.35

PR24/jj

Czytaj także

Prof. Krysiak: po epidemii gospodarka będzie funkcjonować w nowym reżimie pracy

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2020 13:23
- Trzeba komunikować społeczeństwu, że to nie jest tak, iż nawet jeśli zakażenia spadną do niskiego poziomu, to trzeba wszystko poluzować - ocenił w Polskim Radiu 24 ekonomista ze Szkoły Głównej Handlowej, profesor Zbigniew Krysiak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marcin Roszkowski: Polska ma szansę odmrozić swoją gospodarkę własnymi siłami

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2020 15:16
- Kolejne tarcze mają niwelować skutki kryzysu. Żaden rząd nie ma jednak podręcznika jak sobie radzić w tej sytuacji, która jest niezwykle dynamiczna - powiedział w Polskim Radiu 24 Marcin Roszkowski, prezes Instytutu Jagiellońskiego.
rozwiń zwiń