X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Prof. Przemysław Żurawski vel Grajewski: Rosja od lat stosuje ataki w cyberprzestrzeni

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2020 16:13
- Rosji zależy na wspieraniu tych fake newsów, które mówią o tym, że Polska łamie demokrację i jest antysemicka - mówił w Polskim Radiu 24 politolog, prof. Przemysław Żurawski vel Grajewski. 
Audio
Prof. Przemysław Żurawski vel Grajewski
Prof. Przemysław Żurawski vel GrajewskiFoto: PR24

Gość PR24 odniósł się do słów gen. Tomasza Piotrowskiego, Dowódcy Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych, który mówił o rosnącym w czasie pandemii zagrożeniu atakami hybrydowymi. "Jesteśmy po raz kolejny obiektem ataku (…) Poprzez działalność hakerską została otwarta ścieżka podważenia naszej wiarygodności w NATO. To już wiemy, zostaliśmy nie po raz pierwszy zaatakowani, w sposób hybrydowy. Jako żołnierze, jako organizacja, jako siły zbrojnych, musimy być gotowi na adekwatną do zagrożenia odpowiedź". 

"Skutki śmiertelne"

WOJSKO_pandemia1200.jpg
"Realizujemy przede wszystkim zadania wzmocnienia ochrony granic". Gen. Tomasz Piotrowski o roli wojska w czasie pandemii

- Te słowa nie są przesadą, Rosja od lat stosuje ataki w cyberprzestrzeni i nie są to zagrożenia wyłącznie informatyczne i informacyjne. Chodzi o zakłócanie różnych systemów komputerowych, które sterują systemami bezpieczeństwa - mówił politolog. Jak dodał, uderzenie informatyczne może mieć skutki śmiertelne.

Zauważył iż Polska, według przekazu rosyjskiego, miała niedawno sabotować rosyjską pomoc dla Włoch. - Polski MSZ to wielokrotnie dementował i oczywiście na bazie koronawirusa, Rosja też głosi tezy iż NATO nie wykazało zdolności pomocy, podobnie jak Unia Europejska - przypomniał prof. Przemysław Żurawski vel Grajewski.

"Przeciwdziałanie propagandzie"

Zaznaczył iż są trzy kierunki przeciwdziałania rosyjskiej propagandy. - Po pierwsze sprawne monitorowanie działalności fake newsów i ich wychwytywanie, po drugie reakcja na dezinformacje w postaci prostowania tego co zostało w przestrzeń publiczną wypuszczone i po trzecie odwet także powinien w tej wojnie wchodzić w grę, a mam na myśli mózgi informatyków - dodał. 


Więcej w nagraniu.

***

Audycja: Temat dnia / Gość PR24

Prowadzący: Tadeusz Płużański

Goście: Prof. Przemysław Żurawski vel Grajewski (politolog, Uniwersytet Łódzki)

Data emisji: 25.04.2020

Godzina emisji: 15.34

Polskie Radio 24/jj

Czytaj także

"To czyste bezprawie". Antoni Macierewicz o próbach przełożenia terminu wyborów prezydenckich

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2020 13:57
- Nie tylko konstytucja jednoznacznie przesądza, że wybory muszą się odbyć w maju, ale domaga się tego absolutna większość Polaków. Niedopuszczalne jest to, aby występować przeciwko wolnym wyborom i wykonywaniu obowiązków urzędników i obywateli - powiedział w Polskim Radiu 24 Antoni Macierewicz, były szef MON.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Reszczyński: nieprzeprowadzenie wyborów w maju będzie złamaniem demokracji i konstytucji

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2020 15:13
- Jeżeli nie dojdzie do głosowania korespondencyjnego w wyniku działań samorządów, będzie to ewidentne złamanie konstytucji i demokracji. Władza będzie musiała się temu przeciwstawić. powiedział w Polskim Radiu 24 Wojciech Reszczyński, publicysta. Gośćmi audycji byli również Andrzej Rafał Potocki ("Sieci") i Sławomir Jastrzębowski, publicysta.
rozwiń zwiń