X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

"Ludzie widzą tę pewność siebie". Publicysta o konwencji programowej prezydenta Andrzeja Dudy

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2020 13:14
- Prezydent Andrzej Duda wspomniał, że podczas wystąpienia nie miał wokół siebie nikogo prócz zapowiadającego i to na pewno było trudne, ale sprawił wrażenie człowieka, który jest przekonany o swojej sile i wyborze obranej drogi. Ludzie widzą tę pewność siebie - powiedział w Polskim Radiu 24 Sławomir Jastrzębowski, publicysta. Gościem audycji był również Piotr Cywiński ("Sieci").
Audio
  • Publicyści w komentarzu do konwencji programowej prezydenta Andrzeja Dudy ("Północ - Południe")
Prezydent Andrzej Duda podczas konwencji programowej
Prezydent Andrzej Duda podczas konwencji programowejFoto: Twitter/#DUDA2020

Goście Polskiego Radia 24 skomentowali piątkową konwencję programową prezydenta Andrzeja Dudy. - Kluczowe było to, że prezydent zapewnił, że utrzymamy to co mamy. Recepta na wygranie wyborów jest dość prosta. Jeśli jeden kandydat dystansuje innych kandydatów, niezbędna jest kontynuacja i zapewnienie obywateli, że państwo polskie dobrze wychodzi z tej trudnej sytuacji - podkreślił Sławomir Jastrzębowski.

- Uderzyło mnie, że koncepcja Andrzeja Dudy to w dużej mierze koncepcja PiS. Mam poczucie, że pewne frazy były niepotrzebne, ale prezydent wspomniał, że podczas wystąpienia nie miał wokół siebie nikogo prócz zapowiadającego i to na pewno było trudne. Andrzej Duda sprawił wrażenie człowieka, który jest przekonany o swojej sile i wyborze obranej drogi. Ludzie widzą tę pewność siebie - ocenił.

rodzina dzieci 1200.jpg
Andrzej Duda: nigdy jako prezydent RP nie pozwolę na wycofanie programu 500+

"Wielka przewaga"

- Zahaczamy tutaj także o rangę Polski na arenie międzynarodowej. Tylko ślepiec nie dostrzega, że nie jesteśmy już "popychadłem". Mówimy o rzeczach konkretnych, mamy np. koncepcję podniesienia znaczenia Trójmorza. To wszystko bardzo istotne kwestie - zwrócił uwagę Piotr Cywiński.

- Zwróciłbym uwagę na to, że prezydent tak otwarcie mówił o patriotyzmie gospodarczym. Od czasów upadku komunizmu wyprzedawano nasze dobra. O tym warto pamiętać - dodał.

<<CZYTAJ TAKŻE>> Prof. Reginia-Zacharski: dobre notowania Andrzeja Dudy odzwierciedleniem pozytywnego odbioru działań władzy

- Przyznam, że nie widziałem wiele wpisów internetowych potępiających te przemówienie. Krzepiące było to, że głos zabrało mnóstwo młodych ludzi. Prezydent ma wielką sondażową przewagę, tymczasem mamy opozycja stara się rozhustać naszą łódkę licząc na to, że PiS się utopi - stwierdził publicysta.

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: "Północ - Południe"
Prowadzący: Michał Rachoń
Gość: Piotr Cywiński ("Sieci"), Sławomir Jastrzębowski (publicysta)
Data emisji: 01.05.2020
Godzina emisji: 12.37

PR24/PAP/pkr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prezydent Andrzej Duda o postawie unijnych instytucji. Nowacki: jednoznaczne stanowisko

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2020 20:42
- Prezydent bardzo radykalnie ustosunkował się do głosów chcących ingerować w wewnętrzne sprawy naszego kraju. I bardzo dobrze. Nie może być tak, że sprawy stanowiące o fundamentach konstytucyjnych Rzeczypospolitej mamy oddawać w inne ręce - powiedział Paweł Nowacki, dziennikarz, producent telewizyjny i autor filmów dokumentalnych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Słabe sondaże Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. Dr Anusz: straciła już swoje wyborcze szanse

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2020 21:36
- Pani Kidawa-Błońska miała kilka niejasnych deklaracji, jak chociażby, gdy wzywała do bojkotu wyborów. Wobec tego logicznym byłoby jej wycofanie się ze startu. Stwierdziła natomiast, że tego nie uczyni – powiedział dr Andrzej Anusz, politolog z Instytutu Piłsudskiego. - To komunikacyjna katastrofa - dodał.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andruszkiewicz: opozycja nie zachowuje się propaństwowo

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2020 19:00
- Senat prowadzi dziś obstrukcję, a marszałek Tomasz Grodzki gra na czas - mówił na antenie Polskiego Radia 24 Adam Andruszkiewicz, poseł PiS, wiceminister cyfryzacji. - Opozycja nie chce wyborów prezydenckich tylko i wyłącznie dlatego, bo ma obecnie bardzo słabe sondaże - dodał, pytany o to, czy wyznaczony na 10 maja termin zostanie jego zdaniem dotrzymany.
rozwiń zwiń