X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

"Konflikty wokół Saakaszwilego są jeszcze przed nami". Ekspert o nominacjach w ukraińskim rządzie

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2020 20:35
- Jest to wyjście kompromisowe, ale jak się wydaje, wprowadzenie byłego prezydenta Gruzji do ukraińskich władz tylnymi drzwiami nie kończy sprawy, konflikty są jeszcze przed nami - mówił o nominacji byłego prezydenta Gruzji na stanowisko w rządzie Ukrainy dr Dariusz Materniak, ekspert portalu Polukr.net
Audio
  • 09.05.2020 dr Dariusz Maternak (Polskie Radio 24 / Temat dnia/Gość PR24)
Micheil Saakaszwili podczas procesu w Kijowie.19.01.2018 r.
Micheil Saakaszwili podczas procesu w Kijowie.19.01.2018 r.Foto: PA/SERGEY DOLZHENKO

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski mianował Micheila Saakaszwilego na szefa Komitetu Wykonawczego Narodowej Rady Reform. Tymczasem były prezydent Gruzji jest w swojej ojczyźnie skazany i poszukiwany listem gończym.

saakaszwili 1200 shutt.jpg
"Polityk niezniszczalny". Korespondent polskich mediów w Kijowie o Saakaszwilim

Wcześniej trwały spekulacje, że były gruziński prezydent i były gubernator Odessy może zająć stanowisko wicepremiera Ukrainy. Dr Dariusz Materniak ocenił, że fakt iż nie udało się tego osiągnąć prezydentowi, można uznać za jego porażkę w szeregach własnej partii.  - Trzeba pamiętać że partia z której wywodzi się prezydent nie jest jednolita, nie ma struktur i zaplecza. Micheil Saakaszwili to polityk kontrowersyjny i już na wejściu skonfliktowany z kilkoma co najmniej członkami rządu - stwierdził.

Były prezydent Gruzji w 2015 roku otrzymał obywatelstwo Ukrainy z rąk ówczesnego prezydenta Petra Poroszenki i został przez niego mianowany gubernatorem obwodu odeskiego.

Już jako gubernator Micheil Saakaszwili krytykował ówczesne ukraińskie władze i popadł w konflikt z Petrem Poroszenką, którego oskarżał o uwikłanie w układy korupcyjne i który ostatecznie wydalił go z Ukrainy i pozbawił ukraińskiego obywatelstwa. Przywrócił mu je prezydent Wołodymyr Zełenski.

>>> [CZYTAJ TAKŻE] Czy Micheil Saakaszwili powróci na Ukrainę jako wicepremier?

Więcej w zapisie audycji, zachęcamy do wysłuchania.

***

Audycja: Temat dnia / Gość PR24

Prowadzący: Krzysztof Grzybowski

Goście: dr Dariusz Materniak

Data emisji: 09.05.2020

Godzina emisji: 19.06

PR24/IAR/ka

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Czy Micheil Saakaszwili powróci na Ukrainę jako wicepremier?

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2020 17:31
52-letni Micheil Saakaszwili, były szef administracji obwodu odeskiego na południu Ukrainy, oświadczył w minionym tygodniu, że otrzymał od ukraińskiego prezydenta Wołodymyra Zełenskiego ofertę objęcia funkcji wicepremiera ds. reform i jest gotowy do sprawowania tego urzędu.
rozwiń zwiń