X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Prezes UOKiK może nałożyć na Gazprom karę. Wojciech Jakóbik: jeśli nie zapłacą, stracą wiarygodność

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2020 16:16
- Jeżeli Gazprom nie będzie przestrzegać wyroków urzędów antymonopolowych na terytorium UE, to pojawi się kolejny argument za tym, że nie jest to wiarygodny dostawca - mówił w Polskim Radiu 24 Wojciech Jakóbik, redaktor naczelny portalu BiznesAlert.pl.
Audio
  • Wojciech Jakóbik: Gazprom musi się dostosować do cen gazu na całym świecie (Temat dnia/Gość PR24)
Wojciech Jakóbik
Wojciech Jakóbik Foto: PR24
Gazprom free 1200
Jest kolejne postępowanie UOKiK przeciwko Gazpromowi. Powodem brak współpracy

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wszczął postępowanie przeciw Gazpromowi za brak współpracy podczas dochodzenia antymonopolowego - podał Urząd. Podkreślono, że za brak udzielenia informacji grozi kara w wysokości do 50 mln euro.

Sprawa dotyczy postępowania w sprawie budowy gazociągu Nord Stream 2. W 2018 r. UOKiK postawił sześciu spółkom zarzuty finansowania budowy gazociągu bez wymaganej prawnie zgody.

Wojciech Jakóbik, który był gościem Polskiego Radia 24, stwierdził, że "Gazprom prawdopodobnie zapłaci karę". - Jeżeli nie będzie przestrzegać wyroków urzędów antymonopolowych na terytorium Unii Europejskiej, to pojawi się kolejny argument za tym, że nie jest to wiarygodny dostawca - tłumaczył.

"Kontrakt jamalski jest archaiczny"

gazprom gaz rosja free shut 1200.jpg
Gazprom ogranicza dostawy gazociągiem jamalskim. Efekt spadku popytu na surowiec z Rosji

- Ceny gazu spadają na całym świecie, Gazprom musi się do nich dostosować, a kontrakt jamalski jest archaiczny i nieprzystający do warunków rynkowych - podkreślił redaktor naczelny BiznesAlert.pl.

Rozmówca red. Trzmiela odniósł się także do procesu transformacji energetycznej w Europie. - Polski interes polega na tym, aby otrzymać jak największe wsparcie transformacji. (...) Polska nie chciała podpisywać się in blanco pod unijnym zamysłem neutralności klimatycznej, chcieliśmy negocjować warunki - mówił.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"
Prowadził: Antoni Trzmiel
Gość: Wojciech Jakóbik (BiznesAlert.pl)
Data emisji: 03.06.2020
Godzina emisji: 15.32

PR24/PAP/pb

Czytaj także

Budowa Nord Stream 2. Amerykanie przygotowują sankcje przeciwko firmom

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2020 10:58
Agencja Reutera poinformowała, że senat Stanów Zjednoczonych pracuje nad sankcjami przeciwko firmom, które będą uczestniczyć w dokończeniu budowy niemiecko-rosyjskiego gazociągu Nord Stream 2. Jak twierdzi agencja, w amerykańskim senacie istnieje ponadpartyjna zgoda na nałożenie tych sankcji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mniej ropy i gazu z Rosji, więcej z innych krajów. Polska uniezależnia się energetycznie

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2020 13:27
Polska coraz bardziej uniezależnia się od rosyjskich dostaw strategicznych surowców – gazu i ropy. Dzięki dywersyfikacji coraz więcej tych produktów trafia do nas z innych krajów – np. z Arabii Saudyjskiej czy Nigerii. Dzięki temu udział Rosji w imporcie ropy do Polski w 2019 r. spadł do 61,5 proc. wobec 68 proc. w 2018 r. - poinformował Narodowy Bank Polski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gazprom odwołuje się od wyroku ws. cen gazu. PGNiG: obie strony obowiązuje nowa formuła

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2020 21:55
- Wniesienie skargi przez Gazprom nie wpływa na realizacje wyroku arbitrażowego, obie strony mają obowiązek stosować nową formułę cenową - oświadczył we wtorek szef PGNiG Jerzy Kwieciński, komentując złożenie skargi przez Rosjan do Sądu Apelacyjnego w Sztokholmie ws. wyroku dotyczącego cen gazu dostarczanego na polski rynek.
rozwiń zwiń