more_horiz

Prof. Konarski: PO tkwi w marazmie, Trzaskowski staje się jej nadzieją na rewitalizację

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2020 15:55
- Pod kątem przywódczym i programowym Platforma tkwi wciąż w znaczącym marazmie. Z tego marazmu po odejściu Donalda Tuska nie byli w stanie wyciągnąć jej ani pani premier Kopacz, ani Grzegorz Schetyna. (...) Rafał Trzaskowski wyciągnął Platformę z pewnego niebytu - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Wawrzyniec Konarski, politolog, rektor Akademii Finansów i Biznesu Vistula.
Rafał Trzaskowski
Rafał TrzaskowskiFoto: PAP/Marcin Bielecki
Posłuchaj
25:07 010720-14-33-19-Konarski.mp3 Prof. Wawrzyniec Konarski o szansach Rafała Trzaskowskiego ("Temat dnia / Gość PR24")

Po I turze wyborów prezydenckich analizie poddawani są główni kandydaci na prezydenta. O postaci Rafała Trzaskowskiego i jego środowisku mówił w Polskim Radiu 24 prof. Wawrzyniec Konarski.

"Rafał Trzaskowski wyciągnął PO z niebytu"

- Platforma tkwi wciąż w znaczącym marazmie pod kątem przywódczym i programowym. Ponieważ z tego marazmu po odejściu Donalda Tuska nie byli w stanie wyciągnąć jej ani pani premier Kopacz, ani Grzegorz Schetyna, w związku z tym zapewne podjęto pewien eksperyment, by po doświadczeniu z panią marszałek Kidawą-Błońską zaproponować osobę, która i tak była wielokrotnie wskazywana wcześniej jako nie tylko kandydat w tej kampanii, ale jako w ogóle osoba, która powinna mieć większą rangę w ramach szeroko pojętej elity tej partii - mówił gość PR24.

Andrzej Duda PAP-1200.jpg
"Narzuca tempo kampanii wyborczej". Michał Rachoń o aktywności prezydenta

Jak wyjaśnił prof. Wawrzyniec Konarski, on sam już dawno, bo w momencie, w którym Donald Tusk wyjeżdżał z Polski, by rozpocząć pracę w strukturach europejskich, sugerował, że to właśnie Rafał Trzaskowski mógłby być nową twarzą PO.

- Rafał Trzaskowski uzyskał impet w postaci rzeczywiście znaczącego wsparcia najpierw zebranych podpisów wokół jego kandydatury, a następnie dobrego wyniku - to jest bardzo dobry wynik dla niego jako osoby indywidualnej. Pamiętajmy o tym, że on jest osobą, która wyciągnęła Platformę z pewnego niebytu w momencie, w którym kończyła się faza pani marszałek Kidawy-Błońskiej - mówił politolog.

Nowe przywództwo?

- Rafał Trzaskowski jest w znaczącym stopniu nadzieją Platformy Obywatelskiej na rewitalizację polityczną - stwierdził prof. Wawrzyniec Konarski, dodając, że jego przywództwo - bo to już się rozpoczyna - ma zupełnie inny charakter, niż to, które prezentowali poprzedni przywódcy PO, nawet Donald Tusk. Ta różnica, jak stwierdził politolog, widoczna jest w dużym entuzjazmie Rafała Trzaskowskiego.

Czytaj również:

- Jeśli Rafał Trzaskowski byłby wybrany (na prezydenta - red.), byłby to olbrzymi sukces Platformy, ale i wielu środowisk, które mają poglądy liberalne w warunkach polskich - światopoglądowo czy gospodarczo. Ale jeżeli nawet nie zostanie wybrany, to w dalszym ciągu będzie miał olbrzymią szansę na to, aby tę Platformę dalej rewitalizować, (...) ale również będzie miał pewne istotne zadania do spełnienia, jeśli chodzi o ożywienie całego tego środowiska, które niegdyś było platformerskie - zaznaczył prof. Konarski.

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: "Temat dnia / Gość PR24"
Prowadzi: Antoni Trzmiel
Gość: prof. Wawrzyniec Konarski (politolog, rektor Akademii Finansów i Biznesu Vistula)
Data emisji: 01.07.2020
Godzina emisji: 14.33

PR24/jmo

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem