Jan Pietrzak: ludzie rozczarowani klęską swoich kandydatów raczej nie pójdą głosować w II turze
- Ci, którzy się rozczarowali swoimi kandydatami i ich nie wybrali, raczej nie pójdą na wybory. A jeśli przerzucą swoje głosy, to na człowieka, który konstruktywnie pracuje dla Polski, czyli na Andrzeja Dudę - mówił w Polskim Radiu 24 satyryk i komentator sceny politycznej w Polsce Jan Pietrzak.
2020-07-02, 14:30
Posłuchaj
I tura wyborów prezydenckich nie zakończyła się rozstrzygnięciem, w związku z czym kandydaci ubiegają się obecnie o poparcie wyborców, którzy w I turze na nich nie głosowali. W Polskim Radiu 24 komentował te działania Jan Pietrzak.
Na kogo zagłosują wyborcy mniejszych kandydatów?
Powiązany Artykuł
![Trzaskowski PAP-1200.jpg](http://static.prsa.pl/images/44deda70-5e8a-4049-8539-af787a5ce1e6.jpg)
Prof. Konarski: PO tkwi w marazmie, Trzaskowski staje się jej nadzieją na rewitalizację
- Elektoraty trudno jest przerzucać jak pionki na szachownicy, czy jak puzzle jakieś, klocki lego. To są żywi ludzie z namiętnościami, swoimi szaleństwami. Oni na dyspozycje swoich szefów, zwłaszcza przegranych, Biedronia, Hołowni czy Kosiniaka-Kamysza, nie będą przeskakiwali tam, gdzie im każą - mówił Jan Pietrzak.
W jego opinii ze strony tych wyborców należy się prędzej spodziewać absencji na wyborach niż głosowania na Rafała Trzaskowskiego.
- Ci, którzy się rozczarowali swoimi kandydatami i ich nie wybrali, raczej nie pójdą na wybory, niż dadzą się przerzucać. A jeśli przerzucą swoje głosy, to na człowieka, który konstruktywnie pracuje dla Polski, czyli na Andrzeja Dudę - stwierdził Jan Pietrzak.
REKLAMA
Co z elektoratem Szymona Hołowni?
O elektorat Szymona Hołowni najintensywniej ubiega się pretendent do fotela prezydenckiego Rafał Trzaskowski. Czy ruch Szymona Hołowni ma szansę wesprzeć polityka opozycji? A może jest szansa na to, by stał się nową znaczącą siłą polityczną w Polsce?
- "Nie ma pewności, że frekwencja będzie wyższa". Ekspert o II turze wyborów
- Sakiewicz: Trzaskowski ma trudne zadanie, elektorat Hołowni nie wystarczy do zwycięstwa
- Wydaje mi się, że te chwilowe, jednorazowe pomysły partyjne, jak pana Hołowni, że stworzy antysystemowy ruch - nie partię, broń Boże - z góry są skazane na porażkę, dlatego że to są bzdury marketingowe. Byli już tacy - Petru, Palikot, Kukiz też w jakimś stopniu - antysystemowcy tak zwani. Oni przyjdą i zmienią system - komentował Jan Pietrzak.
- A system określa konstytucja, określają reguły demokracji. Systemu zmieniać nie należy. Należy w ramach systemu, w jakim żyjemy, poprawiać Polskę. W związku z tym te antysystemowe ugrupowania - wydaje mi się - znowu się porozpadają - dodał satyryk.
REKLAMA
Więcej w nagraniu.
* * *
Audycja: "Temat dnia / Gość PR24"
Prowadzi: Antoni Trzmiel
Gość: Jan Pietrzak (satyryk, komentator sceny politycznej w Polsce)
Data emisji: 02.07.2020
Godzina emisji: 13.34
PR24/jmo
REKLAMA