X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"W ostatnich latach dokonaliśmy skoku cywilizacyjnego". Maria Ochman o cyfryzacji służby zdrowia

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2020 14:42
- W 2015 roku, kiedy nowy rząd objął władzę, ministerstwu zdrowia groziło, że utraci środki z Unii Europejskiej przeznaczone na cyfryzację. Tak byliśmy zapóźnieni. Dzisiaj dokonaliśmy ogromnego skoku cywilizacyjnego, jeśli chodzi o cyfryzację w służbie zdrowia - mówiła w Polskim Radiu 24 Maria Ochman, przewodnicząca Krajowego Sekretariatu Ochrony Zdrowia NSZZ "Solidarność".
Maria Ochman
Maria Ochman Foto: PR24/JP

Co pewien czas powracają pomysły likwidacji Narodowego Funduszu Zdrowia, obecnie zaś plany takie obozowi rządzącemu zarzuca opozycja. W Polskim Radiu 24 informacje o rzekomej likwidacji NFZ-u dementowała Maria Ochman.

- Z tego, co wiem, a do niedawna jeszcze byłam członkiem Rady Narodowego Funduszu Zdrowia, nie ma takiej informacji, takiej decyzji politycznej o likwidacji Narodowego Funduszu Zdrowia - mówiła przewodnicząca Krajowego Sekretariatu Ochrony Zdrowia NSZZ "Solidarność".

covid free koronawirus free medyk free shut 1200 .jpg
Ustawa o ochronie zdrowia w czasie epidemii i po jej ustaniu uchwalona przez Sejm

Zmiany w NFZ - dotychczasowe i przyszłe

- Zmiany, które zostały ostatnio przeprowadzone w Sejmie, podczas wprowadzania kolejnych zmian dotyczących dostosowywania prawa do sytuacji związanej z COVID-19, myślę, że raczej usprawnią działanie NFZ-u - podkreśliła Maria Ochman.

Zobacz także:

Zwróciła uwagę na to, że NFZ wymaga obecnie przeprowadzenia poważnych zmian związanych z pandemią koronawirusa, także w ogóle dotyczących służby zdrowia, ale również dotyczących usprawniania systemu "chociażby poprzez jego cyfryzację".

- Ja przypomnę, że w 2015 roku, kiedy nowy rząd objął władzę, ministerstwu zdrowia groziło, że utraci środki z Unii Europejskiej przeznaczone na cyfryzację. Tak byliśmy zapóźnieni. Dzisiaj rzeczywiście dokonaliśmy ogromnego skoku cywilizacyjnego jeśli chodzi o cyfryzację w służbie zdrowia, która sprawdziła się bardzo w okresie największej zachorowalności na koronawirusa - podkreśliła Maria Ochman.

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: "Temat dnia / Gość PR24"
Prowadzi: Magdalena Złotnicka
Gość: Maria Ochman (przewodnicząca Krajowego Sekretariatu Ochrony Zdrowia NSZZ "Solidarność")
Data emisji: 24.07.2020
Godzina emisji: 13.33

PR24/jmo

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

NFZ: bezpłatna pomoc psychologiczna dla osób ciężko znoszących społeczną kwarantannę

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2020 21:38
Osoby w kryzysie emocjonalnym, które źle znoszą odosobnienie, odczuwają stres lub lęk wywołany sytuacją zagrożenia epidemiologicznego mogą otrzymać pomoc psychologiczną w ramach całodobowej, bezpłatnej Telefonicznej Informacji Pacjenta - poinformował w czwartek Narodowy Fundusz Zdrowia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lekarz o "celebrytyzacji pseudonauki": to pokłosie m.in. słabej edukacji zdrowotnej

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2020 21:42
- Jest to na pewno pokłosie wielu zdarzeń, m.in. słabej edukacji zdrowotnej, internetu i szerzenia różnego rodzaju opowieści, za które nikt nie ponosi odpowiedzialności, upadku autorytetów i upadku wartości - mówił w Polskim Radiu 24 dr Michał Sutkowski, prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych, odnosząc się do problemu popularności pseudonaukowych tez wygłaszanych przez celebrytów. Gościem PR24 była także Milena Kruszewska z fundacji Watch Health Care.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dwugłos w Sejmie. PiS: ustawa o ochronie zdrowia w epidemii usprawnia system, opozycja: bezprawie

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2020 19:58
- Projekt ustawy o funkcjonowaniu ochrony zdrowia w związku z epidemią ma zapewnić efektywne działanie systemu – zapewniali w czasie drugiego czytania projektu przedstawiciele PiS. Opozycja wskazywała, że ten projekt to jawna próba usankcjonowania bezprawia, a zapis dotyczący wyborów to skandal.
rozwiń zwiń