X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Nieodpowiedni ludzie nie powinni o nich decydować". Andrzej Michałowski o miejscach pamięci

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2020 15:00
- Tym którzy profanują polską historię, trzeba odebrać możliwość decydowania o miejscach pamięci - mówił w Polskim Radiu 24 Andrzej Michałowski, działacz opozycji antykomunistycznej. Gośćmi programu byli też: Andrzej Rozpłochowski i Wojciech Borowik.
Aleksandra Dulkiewicz na Westerplatte
Aleksandra Dulkiewicz na WesterplatteFoto: Aleksandra Dulkiewicz/Twitter

Goście PR24 komentowali decyzję prezydent Gdańska Aleksandry Dulkiewicz, która uznała za uzasadnione argumenty, które pojawiły się w przestrzeni publicznej w sprawie umiejscowienia plenerowej wystawy IPN na placu Solidarności i zmieniła wcześniejszą decyzję swoich współpracowników.

Andrzej Rozpłochowski powiedział, że cieszy się z przełamania impasu, a do zmiany decyzji jak sądzi, przyczyniło się ogólne oburzenie w przestrzeni medialnej.

- Przypomnę, że ta sama wystawa, zostanie otwarta także w Dąbrowie Górniczej gdzie narodziło się najważniejsze porozumienia społeczne w sierpniu i we wrześniu 1980 roku, które umożliwiło tworzenie ogólnokrajowej Solidarności - mówił.

Kacper Płażyński 1200.jpg
Płażyński o wystawie dot. Solidarności: ktoś uznał, że lepiej się "poboksować" z IPN i wywołać spór

"Wpływ Donalda Tuska"

Andrzej Michałowski dodał, że problem jest jednak głębszy bo dotyczy wojny jaką prowadzi prezydent Gdańska z rządem i Polakami. - Największy wpływ na Aleksandrę Dulkiewicz ma prezydent Sopotu, Jacek Karnowski i to on jej tak źle podpowiada - mówił opozycjonista.

Jak podkreślił, oboje są pod wpływem Donalda Tuska. - Wszystko więc trzeba uregulować ustawą bo prezydent Gdańska robi co chce z miejscami użyteczności publicznej, uzurpuje sobie prawo do tego gdzie i czy w ogóle mają odbyć się takie czy inne uroczystości związane z Solidarnością - mówił Andrzej Michałowski.

Wojciech Borowik, prezes Stowarzyszenia Wolnego Słowa odnosząc się do formy upamiętniania historycznych rocznic i przełomowej decyzji Aleksandry Dulkiewicz, powiedział iz tego typu awantury, nie są dobrze przyjmowane przez młodzież do której takie uroczystości są kierowane.

"Niepotrzebne kłótnie"

- Nie wolno dopuścić do tego by ludzie młodzi od historii się odwracali, a kłótnie nie są nikomu potrzebne - podkreślił.


Posłuchaj
23:48 PR24_MPLS 2020_07_25-13-33-34.mp3 A. Rozpłochowski, A. Michałowski i W. Borowik ("Temat dnia/Gość PR24")

 

W tym roku minie 40 lat od powstania Solidarności, pierwszej w krajach komunistycznych, niezależnej od władz, legalnej organizacji związkowej, która mimo próby jej zdławienia w okresie stanu wojennego w grudniu 1981 r. prowadziła do przemian 1989 roku obalenia komunizmu i końca systemu jałtańskiego.


Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Tadeusz Płużański

Goście: Andrzej Rozpłochowski, Andrzej Michałowski i Wojciech Borowik

Data emisji: 25.07.2020

Godzina: 13.33

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Nowa solidarność" w wydaniu PO. Publicysta: zachowanie władz Gdańska to jawna konfrontacja

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2020 19:22
- Postawa władz Gdańska pokazuje, że nie ma żadnej chęci porozumienia się z Polakami mającymi inne poglądy niż Aleksandra Dulkiewicz lub Borys Budka. Mamy do czynienia z materializacją tego, co dzieje się w przestrzeni internetowej, w rzeczywistości - powiedział w "Debacie dnia" Piotr Kubiak z Radia Gdańsk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szef Regionu Gdańskiego "S": wystawa IPN prezentuje prawdę, może to przeszkadzało władzom Gdańska

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2020 16:17
- Władze Gdańska szermują słowem "Solidarność", podnoszą tę kwestię, natomiast jak traktują ten temat, to pokazała pierwsza decyzja dotycząca wystawy "Tu rodziła się Solidarność" - powiedział Krzysztof Dośla, przewodniczący Zarządu Regionu Gdańskiego NSZZ "Solidarność".
rozwiń zwiń