"Trwa badanie przeciwnika". Marian Kowalski o profanacji w Warszawie
- Jestem przeciwny określeniu wojna ideologiczna, na razie trwa badanie przeciwnika - mówił w Polskim Radiu 24 Marian Kowalski. W zeszłym tygodniu na kilku warszawskich pomnikach, m.in. Jezusa Chrystusa przed Bazyliką Świętego Krzyża, pojawiły się tęczowe flagi.
2020-08-03, 11:18
Za akcją stoją takie formacje jak: Gang Samzamęt, Stop Bzdurom oraz Poetka. Poza flagami na pomnikach przyklejone zostały również kartki z manifestem organizatorów, na których można było przeczytać między innymi: "Tak długo jak flaga będzie kogoś gorszyć i będzie niestosowna, tak długo uroczyście przyrzekamy prowokować".
Gość Polskiego Radia 24 podkreślił, że mamy do czynienia z badaniem przeciwnika. - Ostatnie wybryki w Warszawie świadczą o tym, że brakuje nam zwykłego dzielnicowego z pałką, a nie inicjatyw o charakterze politycznym. Warszawska policja zupełnie nic nie robi, na straż miejską Rafała Trzaskowskiego nie można liczyć. Nie mówmy o wojnie ideologicznej. Na razie służby opłacane przez podatników nic sobie z tego nie robią - powiedział Marian Kowalski.
Powiązany Artykuł
Agnieszka Ścigaj: wojna światopoglądowa jest szkodliwa dla polskiej polityki
Przypomniał, że figura Jezusa Chrystusa przed Bazyliką Świętego Krzyża należy do Kościoła. - Przypuszczam, że proboszcz nie wyraził zgody na dekorację pomnika. Jeżeli ratusz warszawski nie wyraził zgody na dekorowanie pozostałych pomników, to prezydent Trzaskowski powinien zwrócić się do policji i prokuratury - dodał gość Polskiego Radia 24.
REKLAMA
Posłuchaj
Strefa wolna od LGBT
Marian Kowalski odniósł się również do zapowiedzi wójta podkarpackiej gminy Tuszów Narodowy, który zapewnił, że nie cofnie deklaracji o "strefie wolnej od LGBT". Andrzej Głaz napisał list do rzecznika praw obywatelskich Adama Bodnara, w którym pisze o tęczowej zarazie i diabolicznej ideologii. Przewiduje też, że ludzkość "czeka kara większa niż Sodomę i Gomorę". Podkreślił również, że "Każdego człowieka obowiązuje na pierwszym miejscu prawo Boże ustanowione dla wszystkich pokoleń całej ludzkości, które jest ponad prawem stanowionym przez człowieka". - Jeżeli ktoś uważa, że szkodliwe jest sięganie po Dekalog, to przypomnę, że na Dekalogu oparte jest prawo karne. Nie trzeba tworzyć deklaracji stambulskich, wystarczy przestrzegać Dekalogu - podsumował gość Polskiego Radia 24.
Więcej w nagraniu.
***
REKLAMA
Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"
Prowadzący: Michał Rachoń
Gość: Marian Kowalski (komentator polityczny, działacz społeczny)
Data emisji: 03.08.2020
REKLAMA
Godzina: 10.20
REKLAMA