more_horiz

Michał Raszka: Donald Trump utracił swoją pozycję i poparcie

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2020 14:40
- Przestrzegałbym przed jednoznaczną oceną sytuacji w Stanach Zjednoczonych. Mamy do wyborów 3 miesiące i dużo rzeczy może się jeszcze wydarzyć. Może spadnie liczba chorych, może gospodarka się odbije, a może zostanie wynaleziona szczepionka - powiedział w Polskim Radiu 24 Michał Raszka, ekspert ds. marketingu politycznego. 
nz Donald Trump
n/z Donald TrumpFoto: EPA/Chris Kleponis

Posłuchaj

11:39 TRUMP.mp3 13.08.2020 Michał Raszka o kampanii wyborczej w USA. (Temat Dnia / Gość PR24)

Prezydent Donald Trump, wkrótce po tym jak zasugerował możliwość odroczenia listopadowych wyborów prezydenckich, wycofał się z tych słów i powiedział, że nie chce przełożenia głosowania, ale niepokoi się, że przekazanie milionów głosów za pośrednictwem poczty może stworzyć problemy. - Chcę wyborów i ich rezultatu o wiele, wiele bardziej niż wy. Nie chcę odroczenia. Chcę wyborów. Ale również nie chcę musieć czekać trzy miesiące i później przekonać się, że głosy zniknęły i wybory nie mają znaczenia - powiedział prezydent dziennikarzom w Białym Domu.

"Mamy do wyborów 3 miesiące i dużo rzeczy może się wydarzyć"

Sondaże dają Donaldowi Trumpowi niewielkie szanse na reelekcję, ale Michał Raszka zastrzega, że "kampanie w USA nigdy do końca nie są przewidywalne".

- W lutym gospodarka miała się bardzo dobrze, bezrobocie wynosiło ok. 3,5 proc. Wielu ekspertów wskazywało wówczas, że to Donald Trump jest faworytem w wyścigu prezydenckim - relacjonował ekspert ds. marketingu politycznego. - Bardzo lekceważąca postawa Donalda Trumpa wobec koronawirusa, te gafy związane z COVID-19, które wciąż mu się zdarzają, spowodowała, że utracił swoją pozycję i swoje poparcie - opisywał przyczyny spadku popularności Donalda Trumpa Michał Raszka.

1200 trump.jpg
Wybory w USA. Artur Wróblewski: sondaże są dla Trumpa bezwzględne

Choć przewaga kontrkandydata Demokratów Joe Bidena wynosi od 3 do 10 procent, to gość PR24 przestrzega jednak przed jednoznaczną oceną sytuacji. - Wybory odbędą się 3 listopada - mamy do wyborów 3 miesiące i dużo rzeczy może się wydarzyć. Może spadnie liczba chorych, może gospodarka się odbije, może zostanie wynaleziona szczepionka? - zastawiał się Michał Raszka.

W rozmowie więcej na temat nadchodzących wyborów w USA. Zachęcamy do jej wysłuchania. 

***

Audycja"Temat Dnia/Gość PR24"

ProwadzącyAntoni Trzmiel

Gość: Michał Raszka, ekspert ds. marketingu politycznego

Data emisji: 13.08.2020

Godzina emisji: 13:43

PR24/tb/IAR

Zobacz także

Zobacz także