Prof. Andrzej Gil: będziemy mieli do czynienia z "cynizacją" polskiej polityki

- Uważam, że będziemy mieli do czynienia z "cynizacją" polskiej polityki. Niestety po trzech dekadach wolności nie mamy zdolności objęcia poglądem czegokolwiek przez obie strony sporu. To brak jakości polskiej sceny politycznej - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Andrzej Gil z Katedry Teorii Polityki i Studiów Wschodnich KUL.  

2020-08-25, 15:11

Prof. Andrzej Gil: będziemy mieli do czynienia z "cynizacją" polskiej polityki
Sejm RP. Foto: Sejm RP/Twitter

Tematem audycji była polska scena polityczna. - Będziemy mieli do czynienia z "cynizacją" polskiej polityki i używania jej do przyziemnych celów. Jako środowisko polityczne pozwalamy sobie na brak zasadniczej jedności wobec działań za naszą wschodnią granicą - ocenił prof. Andrzej Gil.

Powiązany Artykuł

chwedoruk663.jpg
"Próba wzmocnienia pozycji premiera". Prof. Chwedoruk o rekonstrukcji rządu

"Brak jakości"

Jego zdaniem "powieści o demokratyzacji Białorusi to nie jest kółko różańcowe, tylko polityka. To problem PiS i opozycji. Niestety po trzech dekadach wolności nie mamy zdolności objęcia poglądem czegokolwiek przez obie strony sporu. To brak jakości polskiej sceny politycznej".

Posłuchaj

Prof. Andrzej Gil o jakości polskiej sceny politycznej (Temat Dnia/Gość PR24) 20:03
+
Dodaj do playlisty

Proszę mi wskazać polityka z ostatnich 30 lat, który napisałby jakiś tekst programowy lub jakąś książkę w stylu "Myśli Nowoczesnego Polaka". Takiego zjawiska jak Roman Dmowski dzisiaj nie mamy - zauważył.

REKLAMA

Czytaj także:

Gość Polskiego Radia 24 odniósł się również do prezesa PiS. - Cenię Jarosława Kaczyńskiego jako polityka skutecznego i nie mam do niego sympatii czy antypatii. Etatyzacja i wiara we wszechmoc państwa jest dla mnie jednak czymś, co niszczy jego dorobek - stwierdził.

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: Temat dnia / Gość PR24
Prowadzący: Antoni Trzmiel
Gość: prof. Andrzej Gil (KUL)
Data emisji: 25.08.2020
Godzina emisji: 14.07

REKLAMA

PR24/PAP/pkr

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej