X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Paweł Kowal: wydarzenia za wschodnią granicą są powiązane z polską racją stanu

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2020 11:24
- Kiedy zaczyna coś dziać się na wschodzie, to polska polityka trochę poważnieje i uciekamy od naszych dziecinnych sporów, bo widzimy, że to, co dzieje się za wschodnią granicą, jest powiązane z naszą racją stanu - powiedział w Polskim Radiu 24 Paweł Kowal (Platforma Obywatelska).
Paweł Kowal
Paweł KowalFoto: PR24/MR

Równo miesiąc temu na Białorusi odbyły się wybory prezydenckie, które oficjalnie wygrał kolejny raz Alaksandr Łukaszenka, a nieoficjalnie kandydatka opozycji Swiatłana Cichanouska. Od tego czasu nie ustają protesty Białorusinów, którzy mają dość reżimu Łukaszenki. 

Posłuchaj
11:16 _PR24_AAC 2020_09_09-10-35-30.mp3 Paweł Kowal: wydarzenia za wschodnią granicą są powiązane z polską racją stanu (Temat Dnia/Gość PR24)

- Łukaszenka nigdy nie robił sprawiedliwych wyborów, ale dopóki popierało go społeczeństwo, jego legitymizacja nie była kwestionowana. Dzisiaj jego władza opiera się wyłącznie na terrorze i na Putinie - ocenił w Polskim Radiu 24 Paweł Kowal (PO).

Mateusz Morawiecki Swiatłana Cichanouska pap 1200.jpg
Premier przekazał Swiatłanie Cichanouskiej symboliczne klucze do nowej siedziby Domu Białoruskiego

"Słaby Łukaszenka jest na rękę Putinowi"

Gość Polskiego Radia 24 podkreślał, że "Słaby Łukaszenka jest na rękę Putinowi". - Jednak jeżeli będzie za słaby, Putin nie zdecyduje się na walkę z narodem białoruskim, a będzie chciał umieścić na Białorusi swojego człowieka - mówił.

- Problem Putina polega dziś na tym, że nie ma takiego człowieka - tłumaczył polityk.

Paweł Kowal nie oczekuje po prezydencie Rosji sentymentów wobec przywódcy Białorusi. - Putinowi byłoby na rękę usunąć Łukaszenkę za pośrednictwem Zachodu, a potem wybrać kandydata, którego poprą Białorusini i który będzie współpracował z Moskwą i reprezentował interesy Rosji - wskazywał.

- Dzisiaj białoruska opozycja walczy o to, aby mieć prawo do wyborów i wybrać prezydenta oraz parlament, który będzie w rękach Białorusinów - dodał.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

* * *

Audycja: "Temat dnia / Gość PR24"

Prowadzący: Adrian Klarenbach

Gość: Paweł Kowal (PO)

Data emisji: 09.09.2020

Godzina emisji: 10.35

ks

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Mike Pompeo wezwał władze Białorusi do "zaprzestania stosowania przemocy"

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2020 03:10
Szef amerykańskiej dyplomacji Mike Pompeo wezwał białoruskie władze do "zaprzestania stosowania przemocy wobec pokojowo demonstrujących" oraz do "uwolnienia wszystkich niesprawiedliwie zatrzymanych".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Bariery strachu już nie ma, zmiany są nieodwracalne". Szef MSZ o sytuacji na Białorusi

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2020 07:17
- Bariery strachu w społeczeństwie białoruskim już nie ma. Przekroczona została też bariera przyzwolenia. Nie ma już legitymacji dla władzy, która jest władzą tylko dlatego, że może fizycznie rządzić - mówi w opublikowanej w środę rozmowie z "Gazetą Polską" minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zdążył tylko napisać SMS-a i kontakt się urwał. W Mińsku zatrzymano współpracownika Swiatłany Aleksijewicz

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2020 10:23
Na Białorusi zatrzymany został adwokat Maksim Znak. Tym samym z członków prezydium opozycyjnej Koordynacyjnej Rady na wolności przebywa tylko Swiatłana Aleksijewicz - laureatka literackiej nagrody Nobla.
rozwiń zwiń