X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Mógłby przejść się piechotą, a jeździ samochodem". Radny Warszawy o Trzaskowskim

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2020 16:52
- Co rodzina, to inna potrzeba, trudno więc założyć, że warszawiacy odstawią samochody, bo pan Trzaskowski marzy o tym, by wszyscy jeździli na rowerach - powiedział w Polskim Radiu 24 Filip Frąckowiak, radny miasta Warszawy. Jak dodał, prezydent stolicy na obrady Rady, z nieodległego Ratusza, jeździ samochodem.
Rafał Trzaskowski
Rafał Trzaskowski Foto: Jan Bielecki/East News

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski chce zmian w zasadach publicznego parkowania w obszarze objętym strefą płatnego parkowania. Miejsc postojowych ma być mniej, opłaty mają być wyższe (pierwsza godzina postoju ma kosztować 3,9 zł zamiast 3 zł; druga - 4,6 zł zamiast 3,60 zł, a trzecia 5,5 zł zamiast 4,20 zł. Za czwartą i każdą kolejną godzinę kierowcy zapłacą 3,9 zł), oraz mają obowiązywać przez dwanaście godzin (8.00 - 20.00 zamiast od 8.00 do 18.00). Bezpłatne pozostaną trzy dni w roku: 2 maja oraz 24 i 31 grudnia. W projekcie uchwały znalazł się także punkt poświęcony nowym zasadom wydawania abonamentów mieszkańca, uprawniających do postoju w SPPN przez rok - opłata za pierwsze auto ma wynosić wciąż 30 zł rocznie, ale za drugie i kolejne - już 1200 zł rocznie. 

warszawa korek pap 1200.jpg
Spór o opłaty za parkowanie w Warszawie. Radni PiS: drastyczna podwyżka; radni KO: to proekologiczne

"Znakomita komunikacja, świetne chodniki"

W ocenie gościa Polskiego Radia, miasto prowadzi celową politykę wymierzoną w zmotoryzowanych. - Te słowa padły na wczorajszej Komisji Infrastruktury, na której jeden z dyrektorów biur UM Warszawy powiedział, że "można sobie tak ułożyć życie, żeby nie jeździć samochodem". - Widać tu inżynierię społeczną - zaznaczył Filip Frąckowiak. 

Czytaj także: 

Jak podkreślał rozmówca "Tematu dnia", "z różnych powodów ludzie potrzebują samochodów". - Niektórzy z powodów służbowych, inni z powodu niepełnosprawności, a jeszcze inni - by zawieźć dziecko do przedszkola w innej dzielnicy. Co rodzina, to inna potrzeba, trudno więc założyć, że rzeczywiście warszawiacy odstawią samochody, bo pan Trzaskowski marzy o tym, by warszawiacy jeździli na rowerach - podkreślił stołeczny radny. 

Mówiąc o marzeniach włodarza stolicy, Filip Frąckowiak przypomniał, że Rafał Trzaskowski, "jeśli wybiera się na radę Warszawy, z Placu Bankowego do Pałacu Kultury - około 1000 metrów w linii prostej, znakomita komunikacja, świetne chodniki - mógłby przejść się piechotą, a jeździ samochodem". 


Posłuchaj
21:01 Frackowiak [PR24]PR24 (mp3) 15 październik 2020 15_37_40.mp3 Filip Frąckowiak: Rafał Trzaskowski chce, żeby warszawiacy jeździli rowerami, a sam jeździ samochodem ("Temat dnia"/ PR24)

 

W rozmowie więcej na temat nowych opłat dla warszawiaków. Zachęcamy do wysłuchania nagrania. 

***

Audycja: "Temat dnia"

ProwadzącyAntoni Trzmiel

Gość: Filip Frąckowiak (radny Miasta Stołecznego Warszawy)

Data emisji: 15.10.2020

Godz. emisji: 15.33


mbl

Czytaj także

List zastępcy Trzaskowskiego do szkół dot. LGBT. Publicysta: lepiej gdyby zajęto się bieżącymi problemami miasta

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2020 15:37
- Polacy są już zmęczeni narzucaniem tematyki wojny ideologicznej w przestrzeni publicznej. Być może problemy dotyczące edukacji i swoją nieudolność w wielu kwestiach warszawscy urzędnicy próbują zagłuszyć ponawianiem i prowokowaniem do dyskusji dotyczących środowiska LGBT - powiedział Mateusz Kosiński z portalu Tysol.pl.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Od lat nie były aktualizowane". Rabiej o podwyżkach opłat parkingowych w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2020 10:05
– Może nie jest to najbardziej szczęśliwy moment, ale biorąc pod uwagę, ile miasto straciło na covidzie, a są to olbrzymie kwoty, które musimy inwestować między innymi w działalność szpitali czy publiczną ochronę zdrowia (...), pewna korekta jest jednak potrzebna – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia wiceprezydent Warszawy Paweł Rabiej.
rozwiń zwiń