X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Dr Stanisław Maksymowicz: tak duży przyrost nowych przypadków jest zaskoczeniem

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2020 19:43
- Mam nadzieję, że "miękki lockdown" pokaże w ciągu najbliższych tygodni, że Polacy zachowają się w sposób odpowiedzialny i dojrzały, i zwalczymy kolejną falę choroby - mówił w Polskim Radiu 24 dr Stanisław Maksymowicz, socjolog medycyny z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.
Audio
 • 17.10.2020 dr Stanisław Maksymowicz (Polskie Radio 24 / Temat dnia/Gość PR24)
Od soboty, 17 bm. obowiązują nowe obostrzenia w związku z epidemią COVID-19. W transporcie publicznym zajętych może być połowa miejsc siedzących lub 30 proc. wszystkich miejsc. Warszawa, 17.10.2020.
Od soboty, 17 bm. obowiązują nowe obostrzenia w związku z epidemią COVID-19. W transporcie publicznym zajętych może być połowa miejsc siedzących lub 30 proc. wszystkich miejsc. Warszawa, 17.10.2020. Foto: PAP/Rafał Guz

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 9622 osób. To najwięcej stwierdzonych przypadków od początku epidemii – podał w sobotę resort zdrowia. Zmarło też 84 chorych. Najwięcej zakażeń zanotowano w woj. mazowieckim - 1485.

prof. Włodzimierz Gut 1200.jpg
"Akceptacja społeczna i zero tolerancji". Prof. Włodzimierz Gut o walce z pandemią

Dr Stanisław Maksymowicz zauważył, że w związku z narastającą liczbą zachorowań, kluczowa jest w tej chwili kondycja sytemu opieki zdrowotnej. - Wzrost ten był skorelowany z otwarciem szkół, ze zwiększoną mobilności ludzi. Mam nadzieję że najbliższe dwa tygodnia nas odciążą, ale najbardziej powinniśmy martwić się w tej chwili o system ochrony zdrowia, to jest najbardziej zapalny punkt. Praca całego personelu nie może zostać zmarnowana - zaznaczył.

- W tej chwili wydolność naszego sytemu ochrony zdrowia jest niewystarczająca, by poradzić sobie z tym przyrostem zakażeń, który jest w tej chwili (…) Ujawniły się pewne problemu naszej służby zdrowia, w tym kwestia braku przestrzegania procedur, m.in. administracyjnych - dodał gość audycji.

Posłuchaj
23:59 _PR24_AAC 2020_10_17-18-33-40.mp3 17.10.2020 dr Stanisław Maksymowicz (Polskie Radio 24 / Temat dnia/Gość PR24)

Wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł w okresie od marca do września 2020 r. wydał 235 decyzji, kierując m.in. lekarzy i pielęgniarki do podmiotów leczniczych, domów pomocy i zakładów opiekuńczo-leczniczych - przekazał w piątek PAP zespół prasowy wojewody. Udało się zrealizować 58 z tych decyzji.

Czytaj także:

  Łącznie od początku epidemii potwierdzono obecność koronawirusa u 167 230 osób. Zmarło 3524 chorych. Wyzdrowiało 90 162 chorych, z ostatniej doby – 2389 osób

  Więcej w nagraniu.

  ***

  Audycja: Temat dnia / Gość PR24

  Prowadzący: Piotr Wąż

  Gość: dr Stanisław Maksymowicz

  Data emisji: 17.10.2020

  Godzina emisji: 18.33

  PR24/PAP/ka

  Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
  aby dodać komentarz
  brak

  Czytaj także

  Prof. Gut: gdy zasłonimy tylko usta, właściwie nie mamy żadnej ochrony, zasłonięte muszą być i usta, i nos

  Ostatnia aktualizacja: 10.10.2020 12:05
  - Osoba przebywająca w otoczeniu zakażonego, ale przestrzegająca zasad bezpieczeństwa, jest praktycznie zabezpieczona. Ważny jest dystans i zasłonięte usta oraz nos. - powiedział wirusolog prof. Włodzimierz Gut. - Zasłonięcie samych ust, to tak jakbyśmy nie mieli maseczki w ogóle - dodał.
  rozwiń zwiń

  Czytaj także

  Radosław Fogiel: nie ma planów wprowadzenia drugiego lockdownu

  Ostatnia aktualizacja: 10.10.2020 12:20
  - Musimy zmobilizować się jako społeczeństwo. Można mieć najlepszą służbę zdrowia, miliony łóżek, tysiące respiratorów, setki lekarzy, ale jeżeli my nie zadbamy i nie będziemy ograniczać rozprzestrzeniania się koronawirusa, to nikt sobie z nim nie poradzi - mówił w Polskim Radiu 24 Radosław Fogiel (PiS).
  rozwiń zwiń

  Czytaj także

  Prof. Michał Kleiber: nie lekceważmy obostrzeń związanych z pandemią

  Ostatnia aktualizacja: 10.10.2020 14:40
  - Jestem absolutnym krytykiem osób, które lekceważą pandemię i obostrzenia z nią związane. Noszenie maseczek nie zawsze jest zasadne, ale mobilizuje nas do czujności. Musimy mieć świadomość, że wirus cały czas jest gdzieś w pobliżu - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Michał Kleiber.
  rozwiń zwiń