X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Gospodarka musi funkcjonować". Ekspert o potrzebie racjonalnego podejścia do pandemii

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2020 16:45
- Najlepszym rozwiązaniem byłoby jak najbardziej delikatne pójście w stronę uwalniania pewnych możliwości działań, tak by to klient wybierał, na ile jest bezpieczny. Zakładam, że mamy już świadome społeczeństwo - mówił w Polskim Radiu 24 Adam Karpiński ekspert ds. turystyki z Wyższej Szkoły Bankowej.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: shutterstock/motive56

Pod koniec ubiegłego tygodnia MSZ zaapelowało o unikanie podróży zagranicznych, które nie są konieczne. Resort podkreślił, że podejmując decyzję o wyjeździe, należy liczyć się z możliwymi trudnościami w powrocie do kraju, ograniczeniami w ruchu lotniczym, obowiązkiem poddania się kwarantannie lub samoizolacji.

Piotr Wawrzyk 1200.JPG
"Nie ma zamkniętych granic, ale wyjazdów nie zalecamy". Wiceszef MSZ o turystyce w czasie pandemii

Adam Karpiński podkreślał, że pomimo zagrożenia epidemicznego i wielu obostrzeń, gospodarka musi funkcjonować. - Zalecenia są jasne, wyjścia na zewnątrz, jeśli przestrzegamy zasad zachowania dystansu, są w pełni racjonalne. Duża część społeczeństwa pracuje, ludzie funkcjonują w pewnych rygorach sanitarnych, dojeżdżają do fabryk. Gdybyśmy dzisiaj jednoznacznie zakazali wychodzenia z domu, gospodarka stanęłaby z dnia na dzień i m.in. służba zdrowia zostałaby pozbawiona środków na funkcjonowanie. Pełne zatrzymanie procesów produkcyjnych, zarobkowych spowodowałoby bardzo poważne, długofalowe perturbacje - zaznaczył.

Posłuchaj
12:30 PR24_MPLS 2020_10_19-15-44-28.mp3 19.10.2020 Adam Karpiński (Polskie Radio 24 / Temat dnia/Gość PR24)

- Powrót do pracy ludzi, którzy zostali z niej wyłączeni na dłuższy czas, staje się problematyczny. Tu można się zastanawiać, jak wypośrodkować właściwy sposób postępowania, tak byśmy np. po roku życia z koronawirusem nie mieli do czynienia z ogromną przepaścią w komunikacji międzyludzkiej - dodał gość audycji.

Wakacje plaża wypoczynek turystyka free 1200.jpg
Wakacje w cieniu pandemii. Zdecydowana większość z nas spędziła urlop w kraju

Ekspert zauważył, że potrzebne jest zachowanie pewnej równowagi pomiędzy tendencją do ograniczenia aktywności a zdrowym rozsądkiem i możliwą, nawet w czasie pandemii, aktywnością. - W wielu urzędach czy instytucjach kultury mamy już skanery temperatury, jeżeli jesteśmy zdrowi, nie obawiajmy się, mimo wszystko, korzystać z uroków nawet parków czy choćby drobnych wyjazdów turystycznych. Muzea czy atrakcje turystyczne czekają na turystów. Zalecanie, by ich nie odwiedzać, byłoby nadużyciem - stwierdził.

Czytaj także:

  Więcej w nagraniu.

  ***

  Audycja: Temat dnia / Gość PR24

  Prowadzący: Antoni Trzmiel

  Gość: Adam Karpiński ekspert ds. turystyki, Wyższa Szkoła Bankowa

  Data emisji: 19.10.2020

  Godzina emisji: 15.44

  PR24/ka

  Czytaj także

  Prof. Jabłoński: widoczne jest zjawisko rozgrywania pandemii dla celów politycznych

  Ostatnia aktualizacja: 15.10.2020 10:48
  - Codzienność zwykłego Polaka nie jest głównym przedmiotem zainteresowania mediów. Przedmiotem zainteresowania jest rzeczywistość polityczna, spory wśród elit społecznych i politycznych. Zjawisko, w którym próbuje się pandemię rozgrywać dla własnej korzyści politycznej jest widoczne - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Arkadiusz Jabłoński, socjolog i filozof z KUL. 
  rozwiń zwiń

  Czytaj także

  Prof. Gut: szansę spotkania z osobą zakażającą ma praktycznie każdy

  Ostatnia aktualizacja: 15.10.2020 11:38
  - Zbliżamy się do liczby jednego przypadku na 500 osób w populacji. To oznacza, że szanse spotkania osoby zakażającej będzie miał praktycznie każdy - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Włodzimierz Gut, wirusolog. Podkreślił, że tylko od nas zależy, czy pandemia dalej będzie się w kraju rozwijać.
  rozwiń zwiń

  Czytaj także

  "Trzeba walczyć z koronaidiotyzmami i koronaprzestępcami". Dr Sutkowski o postawie wobec zagrożenia pandemicznego

  Ostatnia aktualizacja: 15.10.2020 22:06
  - Osoby przestrzegające zasad stają się celem ataków. Jeżeli zwróci się uwagę nawet w sposób kulturalny i grzeczny, to spotka się to często z niegodną reakcją. Powinno być zero tolerancji wobec wykroczeń przeciwko zdrowiu publicznemu - powiedział dr Michał Sutkowski, prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych.
  rozwiń zwiń