X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Orzeczenie TK kończy debatę". Senator PiS o sporze dot. aborcji

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2020 08:00
- Debata może dotyczyć ewentualnych zmian w konstytucji. Póki co nie widzę większości w parlamencie, która mogłaby ich dokonać - mówił na antenie Polskiego Radiu 24 senator Włodzimierz Bernacki z PiS, komentując orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego, który uznał, że tzw. przesłanka eugeniczna w prawie aborcyjnym jest niezgodna z konstytucją. 
Audio
  • Senator Włodzimierz Bernacki o orzeczeniu TK (24 Pytania - Rozmowa Poranka)
Prof. Włodzimierz Bernacki
Prof. Włodzimierz BernackiFoto: PR24/Adam Koniecki

Zdaniem gościa Polskiego Radia 24 orzeczenie TK pojawiło się stosunkowo późno. - Nie wynika to ze zbiegu okoliczności i wykorzystywania sytuacji. Wynika to z tego, że materia, którą zajmował się TK, jest złożona i budzi silne emocje. Daleki jestem od stwierdzenia, że łączy się z taką, a nie inną sytuacją. Nie jest to związane z bieżącą polityką. Warto na to spojrzeć z szerokiej perspektywy i wyjść poza czas teraźniejszy, spojrzeć w przeszłość i przyszłość. W tej perspektywie wyrok odnosi się również do kwestii eutanazji - powiedział Włodzimierz Bernacki.

pawłowicz 1200 en.jpg
Prof. Pawłowicz: nie dajmy manipulować treścią wyroku TK, nie dotyczył zakazu w wypadku gwałtu i zagrożenia życia

Senator PiS przypomniał, że orzeczenie TK staje się wiążące po opublikowaniu. - Pojawiają się kwestie dotyczące interpretacji. Złośliwi mówią, że gdzie dwóch Polaków tam trzy opinie, a gdzie dwóch prawników tych opinii jest pięć. Uważam, że orzeczenie już rodzi konsekwencje o obrocie prawnym. Wyroki TK są ostateczne i wiążące. Rzym przemówił, sprawa zakończona. Ten etap debaty mamy za sobą. Znajdujemy się w stanie prawnym, który jest zgodny z porządkiem konstytucyjnym - tłumaczył.

Czytaj również:

Włodzimierz Bernacki podkreślił również, że orzeczenie TK kończy debatę na temat aborcji. - W ustawie pozostają przepisy dotyczące usunięcia ciąży w następstwie czynu zabronionego i zagrożenia życia kobiety. Te dwa przypadki są i będą realizowane. Natomiast wszelka dyskusja może dotyczyć  tylko i ewentualnie zmiany konstytucji. Póki co nie widzę większości w parlamencie, która mogłaby dokonać takich zmian. Konstytucja z 1997 roku mówi bardzo wyraźnie w artykule 38, że RP chroni życie każdego człowieka - mówił senator PiS. Dodał, że orzeczenie TK jest odrębne od jakiegokolwiek środowiska partyjnego. 


Posłuchaj
11:53 PR24_MPLS 2020_10_26-07-15-55.mp3 Senator Włodzimierz Bernacki o orzeczeniu TK (24 Pytania - Rozmowa Poranka)

 

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: 24 Pytania - rozmowa poranka
Prowadzący: Mirosław Skowron
Gość: Włodzimierz Bernacki (PiS)
Data emisji: 26.10.2020
Godzina emisji: 7.15

PR24

Zobacz więcej na temat: aborcja Trybunał Konstytucyjny
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Obraz największego zdziczenia". Krzysztof Sobolewski o protestach zwolenników legalnej aborcji

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2020 07:40
- Sprofanowano świątynie, to jest rzecz niedopuszczalna i wymaga potępienia - stwierdził w Programie 1 Polskiego Radia Krzysztof Sobolewski z Prawa i Sprawiedliwości. Jego zdaniem forma protestów jest "haniebna" i "nie powinna mieć miejsca".
rozwiń zwiń