X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Działanie zaplanowane i przygotowane". Mec. Andrzejewski o protestach ws. aborcji

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2020 17:48
- Charakter protestów po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji wskazuje na zaplanowane wcześniejsze przygotowanie organizacyjne i strukturalne - mówił w Polskim Radiu 24 mec. Piotr Andrzejewski, konstytucjonalista.
Audio
  • Mec. Piotr Andrzejewski o protestach po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji (Temat Dnia/Gość PR24)
Piotr Andrzejewski
Piotr Andrzejewski Foto: PR24

Gość Polskiego Radia 24 odniósł się do protestów przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji. - Wypaczanie demokracji prowadzi bardzo często do destrukcyjnych działań. W tej chwili mamy do czynienia z rewoltą z użyciem przemocy wobec ludzi inaczej myślących - ocenił.

1200_Strajk_PAP.jpg
"Część młodzieży nie zdawała sobie sprawy z tego, co robi". Prof. Wojciech Roszkowski o Strajku Kobiet

"Na przekór trendowi"

Jego zdaniem "charakter tych działań wskazuje na zaplanowane wcześniejsze przygotowanie organizacyjne i strukturalne. Wskazuje na to treść ustalanych w tym zakresie materiałów do wystąpień. Orzeczenie TK było tutaj tylko pretekstem". 

Posłuchaj
21:42 PR24_MPLS 2020_11_14-17-06-20.mp3 Mec. Piotr Andrzejewski o protestach po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji (Temat Dnia/Gość PR24)

- Polska dzisiaj w swojej niepodległości, jako ostoja poszanowania praw i wierzeń, jest wytykana jako przeszkadzająca w ogólnoświatowej, globalnej akcji przywracania zupełnie innego porządku, kierowanego przez międzynarodowe organizacje. Swoim katolicyzmem i obroną życia każdego człowieka, Polska idzie na przekór temu trendowi - podkreślił mec. Piotr Andrzejewski.

Czytaj także:

- Wniosłem o zlecenie prokuraturze krajowej wszczęcia postępowania wyjaśniającego, karnego, w przedmiocie prawdopodobieństwa, zorganizowania na terenie państwa polskiego struktur przestępczości zorganizowanej, mającej na celu polityczny zamach stanu poprzez eskalowanie pandemii COVID-19. To postępowanie wyjaśniające, ale skala tego zjawiska pokazuje, że trzeba je wyjaśnić - przyznał rozmówca.

W audycji również kwestia powiązania funduszy UE z praworządnością.

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: "Temat dnia / Gość PR24"
Prowadzi: Tadeusz Płużański
Gość: mec. Piotr Andrzejewski 
Data emisji: 14.11.2020
Godzina emisji: 17.06

PR24/pkr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Najbardziej liczna fala protestów jest za nami". Socjolog o Strajku Kobiet

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2020 09:25
- Niektóre z żądań protestujących są nie tylko trudne, czy wręcz niemożliwe do spełnienia przez władze, ale po prostu nieakceptowane przez społeczeństwo - mówił w Polskim Radiu 24 Dr Tomasz Herudziński, socjolog (SGGW).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nielegalny protest Strajku Kobiet w Warszawie. Interweniowała policja

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2020 00:02
Na Powiślu zakończył się kolejny protest w Warszawie po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji eugenicznej. Demonstranci zebrali się po południu przed siedzibą Ministerstwa Edukacji Narodowej, gdzie domagali się dymisji ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka. Kilka osób usiadło na ulicy, skąd zostali usunięci przez policjantów.
rozwiń zwiń