more_horiz

Janusz Kukuła: radio to najważniejszy sposób porozumiewania się ze społeczeństwem

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2021 19:57
- Rola radia jest ogromna. To najważniejszy sposób porozumiewania się ze społeczeństwem. Najważniejszy i jednocześnie najbardziej precyzyjny, bo radiem rządzi słowo. A przecież język, którym się posługujemy, to coś najważniejszego w komunikacji między ludźmi - powiedział w Polskim Radiu 24 Janusz Kukuła, dyrektor Teatru Polskiego Radia. 
Janusz Kukuła
Janusz Kukuła Foto: PAP / Radek Pietruszka

Dziś po raz dziesiąty obchodzimy Światowy Dzień Radia. Z tej okazji Polskie Radio zaprasza na specjalne audycje i programy podkreślające szczególną rolę tego medium, jako środka komunikacji na całym świecie.

Czytaj więcej
pap_20190923_0DZ-12.jpg
Krzysztof Czabański: bogactwo oferty to największa siła Polskiego Radia

- To święto z XXI wieku. Zostało ustanowione przez UNESCO. Tego dnia Polskie Radio robi bardzo dużo. Jest mnóstwo informacji o nas, o kuchni radiowej, o tym, jacy ludzie tu pracują, jak są delikatni, wrażliwi, mądrzy, jak bardzo się starają przybliżać problematykę współczesności - powiedział w Polskim Radiu 24 Janusz Kukuła. 


Posłuchaj
21:46 _PR24_AAC 2021_02_13-19-05-39.mp3 Janusz Kukuła o Światowym Dniu Radia (Temat dnia)

 

Dodał, że, "to święto jest bardzo ważne, bo podkreśla znaczenie radia we współczesnym świecie". - Dla mnie to jest najpiękniejszy sposób opowiadania o tym, co nas dotyka - stwierdził. 

Jak zaznaczył, "radio było, jest i będzie najważniejszym medium". - Wyobraźmy sobie najtrudniejsze sytuacje, w których może się znaleźć społeczeństwo. Wówczas zostanie tylko radio. Nie internet, nie telewizja - podkreślił dyrektor. 

Czytaj także: 

- Dlatego rola radia jest tak ogromna. To jest najważniejszy sposób porozumiewania się ze społeczeństwem. Najważniejszy i jednocześnie najbardziej precyzyjny, bo radiem rządzi słowo. A przecież język, którym się posługujemy, to coś najważniejszego w komunikacji między ludźmi - powiedział Janusz Kukuła.

Światowy Dzień Radia Innowacja 1200.jpg
Światowy Dzień Radia na antenach Polskiego Radia

Światowy Dzień Radia proklamowany został przez  UNESCO w 2011 roku. Od tego czasu Polskie Radio, dbając o promocję radiofonii i podkreślając jej szczególne znaczenie we współczesnej historii, przygotowuje na ten wyjątkowy dzień specjalny program. Tegoroczne hasła przewodnie wydarzenia to innowacja, łączność i ewolucja.

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: "Temat dnia / Gość PR24"
Prowadzi: Krzysztof Grzybowski
Gość: Janusz Kukuła (dyrektor Teatru Polskiego Radia)
Data emisji: 13.02.2021
Godzina emisji: 19.06

bartos

Zobacz także

Zobacz także