X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Maria Libura: Wielka Brytania pokazuje, że program szczepień może być skuteczny

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2021 14:27
- Z III falą pandemii koronawirusa zmaga się przede wszystkim Europa kontynentalna, zaś Wielka Brytania, w której jest już wysoki poziom zaszczepienia społeczeństwa, ogłasza mapę drogową ku luzowaniu restrykcji - powiedziała Maria Libura z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: ikola Barbutov/ Shuterstock

Trzeci w ciągu trzech dni rekord liczby podanych szczepionek przeciw COVID-19 ustanowiono w Wielkiej Brytanii - poinformował w niedzielę rząd tego kraju. Liczba nowych zgonów spadła tymczasem do najniższego poziomu od początku października.

londyn big ben wielka brytania flaga free shut 1200.jpg
Optymistyczne dane z Wielkiej Brytanii. Kolejny dzień z rekordem szczepień i najmniej zgonów od października

Do soboty włącznie pierwszą dawkę szczepionki otrzymało 27,63 mln osób, czyli 52,5 proc. dorosłej populacji kraju, zaś obie dawki - prawie 2,23 mln, czyli 4,2 proc. dorosłych mieszkańców.

Maria Libura zwróciła uwagę, że z III falą pandemii koronawirusa zmaga się przede wszystkim Europa kontynentalna, zaś Wielka Brytania, w której jest już wysoki poziom zaszczepienia społeczeństwa, ogłasza mapę drogową ku luzowaniu restrykcji.

Posłuchaj
13:49 PR24_mp3 2021_03_22-13-34-17.mp3 Maria Libura o wpływie szczepień na sytuację epidemiczną w Wielkiej Brytanii (Temat dnia/Gość PR24")

- Plany te są jednak ostrożne. Brytyjczycy mają już olbrzymi sukces po tym, jak ze względu na liczbę pacjentów wymagających hospitalizacji ich system ochrony zdrowia znajdował się w olbrzymich tarapatach. Z danych widać, że liczba hospitalizacji spada w przypadku osób już zaszczepionych - podkreśliła ekspert.

Jak przyznała, po Wielkiej Brytanii widać, że program szczepień okazał się tam skuteczny. – Jednak jeszcze trochę pozostało do uzyskania pożądanego poziomu odporności populacyjnej. Dlatego ostrożność Brytyjczyków w wychodzeniu z obostrzeń spowodowana jest tym, że nie chcą stracić tego, co do tej pory udało się im zyskać - podkreśliła Libura.

***

Tytuł audycji: "Temat dnia/Gość PR24"
Prowadzący: Antoni Trzmiel
Gość: Maria Libura z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie 
Data emisji: 22.03.2021
Godzina emisji: 13.34

Polskie Radio 24/db

Czytaj także

Maria Libura: Wielka Brytania wyszła z założenia, że każdy chce się szczepić i postawiła na masowość

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2021 21:01
- Wielka Brytania zawdzięcza narodowy sukces szczepień brawurowym działaniom takim jak dopuszczenie do obrotu pewnych szczepionek. W Europie patrzono wówczas na to z dużą podejrzliwością - mówiła w Polskim Radiu 24 Maria Libura, ekspert ds. polityki zdrowotnej.
rozwiń zwiń