X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Przejście poseł Lewicy do Porozumienia. Jankowski: Jarosław Gowin nadal ma siłę polityczną

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2021 11:06
- Przejście polityka z Lewicy do Porozumienia pokazuje, że partia Jarosława Gowina nadal ma siłę polityczną i może przyciągać. Szczególnie w chwili istotnej dla rządu, kiedy procedowane jest przyjęcie Funduszu Odbudowy - powiedział o przejściu Moniki Pawłowskiej do Porozumienia Łukasz Jankowski, dziennikarz Radia Wnet.
Jarosław Gowin
Jarosław GowinFoto: Twitter/@MRPiT_GOV_PL

Wiceszefowa klubu Lewicy Monika Pawłowska poinformowała w niedzielę wieczorem, że przechodzi do Porozumienia Jarosława Gowina. "Dzisiaj zaczynamy iść inną drogą, ale mam nadzieję, że wciąż w przyjaźni będziemy pracować na rzecz lepszej Polski dla każdej i każdego" - napisała na Twitterze. Podkreśliła, że nie wstępuje do klubu parlamentarnego PiS i pozostanie posłem niezrzeszonym.

Marcin Porzucek 1200_.jpg
"Cieszy przejście na jasną stronę mocy". Marcin Porzucek o transferze z Lewicy do Porozumienia

"Różne poglądy"

Łukasz Jankowski powiedział na antenie Polskiego Radia 24, że transfer polityczny Moniki Pawłowskiej jest zaskoczeniem dla wszystkich. - Dawno nie było transferu w polskiej polityce, o którym wcześniej nie wiedzieliby dziennikarze. Pokazuje to, że ludzie potrafią mieć różne poglądy, bo nic nie zwiastowało przejścia poseł Pawłowskiej do Porozumienia - powiedział.

Czytaj również:

Publicysta zaznaczył, że nie bez znaczenia w tym przypadku jest moment tego przejścia. Jako główny powód wskazuje temat przyjęcia przez Polskę europejskich środków z Funduszu Odbudowy. - Przejście polityka z Lewicy do Porozumienia pokazuje, że partia Jarosława Gowina nadal ma siłę polityczną i może przyciągać. Szczególnie w chwili istotnej dla rządu, kiedy procedowane jest przyjęcie Funduszu Odbudowy - powiedział. 

- Zapowiedziano, że poseł będzie głosowała w tych kwestiach tak jak Porozumienie, a ono popiera w tej sprawie Mateusza Morawieckiego. To może nie jest kluczowy transfer, ale niezwykle istotny w rozgrywkach koalicji rządzącej, a także między Zjednoczoną Prawicą i opozycją, gdzie każda szabla może być na wagę złota - ocenił.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy

Posłuchaj
25:13 PR24_mp3 2021_03_23-10-34-54.mp3 Łukasz Jankowski o przejściu poseł Lewicy do Porozumienia ("Gość PR24")

* * *

Audycja"Temat dnia/Gość PR 24"

Prowadził: Michał Rachoń

Gość: Łukasz Jankowski (Radio WNET)

Data emisji: 23.03.2021

Godz. emisji: 10:34

dz

Czytaj także

Monika Pawłowska o swoim przejściu do Porozumienia: aż takiego hejtu się nie spodziewałam

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2021 12:30
- Bardzo dziwne jest to, że w jeden dzień człowiek staje się dla kogoś obcy, nie bacząc na to, co się wcześniej wspólnie zrobiło - mówi PAP Monika Pawłowska, która przeszła z Lewicy do Porozumienia. Przyznała, że z nowym ugrupowaniem różni ją podejście do kwestii aborcji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Miller częściej podstawiał nam nogę, niż podawał rękę". Gdula o odejściach z Lewicy

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2021 17:20
- Leszek Miller, Włodzimierz Cimoszewicz i Marek Belka to doświadczeni i utytułowani politycy, ale swój najlepszy czas w polityce mieli 20 lat temu - mówił na antenie Polskiego Radia 24 poseł Lewicy prof. Maciej Gdula. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Ideowy szpagat". Politolog o przejściu poseł Pawłowskiej z Lewicy do Porozumienia

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2021 21:55
- Jeszcze niedawno Monika Pawłowska występowała w koszulce "żądamy legalnej aborcji". Była na lewicy postacią dość egzotyczną. 1 marca, podczas obchodów Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych, wysłała dyrektora swojego biura poselskiego do złożenia kwiatów pod jednym z pomników poświęconych  Żołnierzom Niezłomnym - mówił na antenie Polskiego Radia 24 politolog z UKSW dr Bartosz Rydliński. 
rozwiń zwiń