X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Szeremietiew: Rosja chce budować nową pozycję imperialną, a Nord Stream 2 ma temu służyć

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2021 17:30
- Rosja, przy współpracy z Niemcami, myśli o stworzeniu dużej wspólnoty, od Władywostoku po Lizbonę - mówił w Polskim Radiu 24 Romuald Szeremietiew, prof. nadzwyczajny Akademii Akademii Sztuki Wojennej.
Romuald Szeremietiew
Romuald SzeremietiewFoto: PR24/AK

We wtorek 23 marca sekretarz stanu USA Antony Blinken w Brukseli rozmawiał z sekretarzem generalnym NATO Jensem Stoltenbergiem, przedstawiając stanowisko rządu nowego prezydenta USA Joe Bidena w kwestiach współpracy z Sojuszem Północnoatlantyckim.


mid-epa joe biden 1200.jpg
Konferencja prasowa Joe Bidena. Ekspert: prezydent bardzo wyraźnie podkreślił wagę sojuszy

Jak powiedział, "Nord Stream 2 może potencjalnie podminować interesy Polski i Ukrainy oraz innych sojuszników USA i NATO". Zdaniem gościa PR24, problem na który uwagę zwracają USA, leży po stronie Niemiec i po stronie ośrodków które umacniają bądź osłabiają układ międzynarodowy.

"Rosja szuka partnera"

- Rosja chce budować nową pozycję imperialną od Władywostoku po Lizbonę, a żeby taka wspólnota powstała, Rosja jako pojedynczy podmiot, musi szukać sojusznika, jest bowiem na to za słaba, szuka więc partnera w roli Niemiec - powiedział powiedział gość PR24.

Dodał, że projekty gazowe, takie jak np. Nord Stream 2, są sposobem na to, by Niemcy, a co za tym idzie Europa Zachodnia, stanowiły mocne oparcie dla realizacji takiego pomysłu. - USA zdaje sobie sprawę z zapędów Rosji, problem który się tu jawi to pytanie o to, co na to Berlin - pytał Romuald Szeremietiew.


Posłuchaj
22:31 PR24_mp3 2021_03_27-16-35-12.mp3 R. Szeremietiew o budowie Nord Stream 2 ("Gość PR24")

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Tadeusz Płużański

Gość: Romuald Szeremietiew (prof. nadzwyczajny Akademii Akademii Sztuki Wojennej)

Data emisji: 27.03.2021

Godzina: 16.35

Czytaj także

Zbigniew Rau: w kontekście NS2 sekretarz stanu USA powiedział mi "nic o was bez was"

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2021 16:43
- Sprawa Nord Streamu 2 bynajmniej jeszcze nie jest przesądzona. Sekretarz (stanu USA) Blinken powiedział, że "będziemy o tym współdecydować" i powiedział "nic o was bez was" - mówił w Polskim Radiu 24 minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Budowa Nord Streamu 2. Saryusz-Wolski: USA chce uniknąć sankcji dla niemieckich firm

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2021 07:51
- Informacje z obu stron świadczą o tym, że Niemcy oczekują, a administracja USA szuka rozwiązania, aby uniknąć sankcjonowania niemieckich podmiotów - powiedział o inwestycji Nord Stream 2 Jacek Saryusz-Wolski, europoseł.
rozwiń zwiń