X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Głosowanie nad Funduszem Odbudowy. Kowalski: przyszłość państwa rozbija się o przysłowiowy jeden głos

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2021 11:05
- Jesteśmy w sytuacji, gdzie liberum veto istnieje. Przyszłość państwa może rozbić się o przysłowiowy jeden głos. Można szukać głosów u Pawła Kukiza. Kwestia, co zrobi ugrupowanie Gowina - skomentował zamieszanie wokół Funduszu Odbudowy i podziałów, jakie powstały w tej sprawie Marian Kowalski, publicysta.
Marian Kowalski
Marian Kowalski Foto: PR24/AK

Politycy Solidarnej Polski nie zgadzają się na ratyfikację unijnego Funduszu Odbudowy. Między innymi dlatego Prawo i Sprawiedliwość może mieć problem, aby uzyskać większość, która poprze ten projekt. W przypadku przegrania głosowania prezes PiS zapowiedział, że zostaną wyciągnięte konsekwencje. Może to prowadzić do upadku rządu i wcześniejszych wyborów.

Janusz Kowalski 1200.jpg
Janusz Kowalski: jesteśmy za Krajowym Planem Odbudowy, ale przeciw spłacaniu długów innych państw UE

"Nieodpowiedzialne zachowanie"

Zdaniem Agnieszki Siewiereniuk-Maciorowskiej, zamieszanie wokół Funduszu Odbudowy jest szkodliwe dla Polski. - To, co dzieje się w polskiej polityce, osiągnęło taki poziom głupoty, że trudno o tym mówić. Ugrupowania, które podchodzą do tego, że właściwie nie mają stanowiska odnośnie do Funduszu Odbudowy, powinny się określić, a nie stać  w rozkroku - powiedziała.

Nie rozumiem zachowania Platformy Obywatelskiej, która stawia teraz różne warunki. Trzeba było robić to wcześniej. To zachowanie niebezpieczne i nieodpowiedzialne dla Polaków - dodała.

Czytaj także: 

Marian Kowalski powiedział, że politycy opozycyjni mówią otwarcie, że celem głosowania przeciw funduszowi jest doprowadzenie do upadku rządu. - Pani Mucha powiedziała, że grupa Szymona Hołowni zagłosuje przeciw Funduszowi Odbudowy, bo celem jest to, aby PiS popadł w kryzys. Wtedy doszłoby do wcześniejszych wyborów i nowy rząd pozyska te pieniądze - powiedział.

- Jesteśmy w sytuacji, gdzie liberum veto istnieje. Przyszłość państwa może rozbić się o przysłowiowy jeden głos. Można szukać głosów u Pawła Kukiza. Kwestia, co zrobi ugrupowanie Gowina. Dziwi mnie zachowanie Solidarnej Polski. Jeżeli ten rząd upadnie, to Solidarna Polska już nigdy nie będzie mogła współrządzić. To jest kwestia świadomości posłów - ocenił.

Zapraszamy do wysłuchania całej dyskusji

Posłuchaj
23:41 PR24_mp3 2021_04_15-10-34-11.mp3 Agnieszka Siewiereniuk-Maciorowska i Marian Kowalski o Funduszu Odbudowy ("Gość PR24")

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR 24"
Prowadzący: Michał Rachoń
Gość: Agnieszka Siewiereniuk-Maciorowska (Dzień Dobry Białystok), Marian Kowalski (Marian TV) 
Data emisji: 15.04.2021
Godz. emisji: 10:34

dz

Czytaj także

Siemoniak o środkach z Funduszu Odbudowy: warunki, jakie przestawiliśmy rządowi, są bardzo sensowne

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2021 08:09
- Pieniądze z Funduszu Odbudowy potrzebne są nam jak tlen. To niesłychanie ważne w kolejnych latach wychodzenia z kryzysu pocovidowego. Apeluję do rządu o dialog w tej sprawie, a nie grę wewnętrzną. Jest możliwość znalezienia takiej płaszczyzny, w której w zgodzie politycznej to wszystko zostanie przeprowadzone - powiedział Tomasz Siemoniak z Platformy Obywatelskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Drzonek o ratyfikacji Funduszu Odbudowy: opozycja wykorzystuje sytuację w UE

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2021 08:45
- Gdyby cała Unia ratyfikowała fundusz, a nie zrobiłaby tego Polska, również za sprawą posłów opozycji, chcąc nie chcąc, to odium spadłoby też częściowo na nich, nie tylko na Solidarną Polskę. Skoro pojawiają się wątpliwości u partnera niemieckiego, to opozycja wykorzystuje tę sytuację - powiedział prof. Maciej Drzonek, politolog z Uniwersytetu Szczecińskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"PiS zagłosuje z Lewicą". Bogusław Wontor o Funduszu Odbudowy

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2021 08:00
- Nie można doprowadzić do tego, by Polska nie otrzymała tak dużych środków finansowych. Jeżeli dojdzie do głosowania w Sejmie, to nie będzie można mówić, że Lewica będzie głosowała razem z rządem. To PiS zagłosuje z Lewicą, bo w sprawie Funduszu Odbudowy od początku byliśmy jednoznaczni. 
rozwiń zwiń