X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Minister zdrowia o walce z COVID-19: mamy za sobą szczyt trzeciej fali, także w szpitalach

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2021 08:11
- Od trzech dni mamy wyraźną i stałą tendencję do spadku hospitalizacji. Widać więc, że to apogeum, które mieliśmy ok. 2 tygodni temu, mamy już za sobą także w szpitalach - powiedział w Polskim Radiu 24 o aktualnej sytuacji walki z COVID-19 Adam Niedzielski, minister zdrowia.

Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował na Twitterze, że wskaźnik R, informujący o tym, ile osób statystycznie zakaża osoba zakażona koronawirusem, wyniósł w czwartek 0,86. Z zamieszczonego przez ministra zdrowia wykresu, ukazującego okres od czerwca ubiegłego roku, wynika, że w tym roku wskaźnik ten miał najwyższą wartość w marcu: 1,21. Najwyższą wartość od początku epidemii miał w październiku ubiegłego roku i wynosił 1,55.

dworczyk free tt kprm 1200 .jpg
Szef KPRM: w maju do Polski powinno trafić dodatkowo 2,5 mln dawek szczepionki firmy Pfizer

"Optymistyczny dzień"

Adam Niedzielski powiedział, że dzisiejsze dane dotyczące liczby nowych zakażeń pozwalają na optymizm. - Mogę powiedzieć, że pod kątem wyników powinien być dzisiaj bardziej optymistyczny dzień. Będziemy mieli do czynienia z dużymi spadkami, mimo wielu badań. Przeprowadzono 90 tys. testów, a mimo to spadki wyniosą nawet do 10 tys. w stosunku do poprzedniego tygodnia - powiedział.

- Od trzech dni mamy wyraźną i stałą tendencję do spadku hospitalizacji. Widać więc, że to apogeum, które mieliśmy ok. 2 tygodni temu, mamy już za sobą także w szpitalach - dodał.

Czytaj także:

Minister zdrowia pytany o to, czy szczepionki na koronawirusa zostaną z nami sezonowo tak, jak te na grypę, powiedział, że wszystko zależy od rozwoju wirusa. - Wszystko zależy od tego, czy nie pojawi się nowa mutacja koronawirusa. Proszę porównać mutację brytyjską do tej, która powodowała poprzednią falę. Mamy do czynienia praktycznie z nową chorobą o większej fali i przede wszystkim większej hospitalizacji - powiedział.

Więcej w nagraniu

Posłuchaj
14:59 PR24_mp3 2021_04_16-07-45-08.mp3 Adam Niedzielski o aktualnej sytuacji epidemicznej ("Gość PR24")

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"
Prowadzący: Adrian Klarenbach
Gość: Adam Niedzielski (minister zdrowia)
Data emisji: 16.04.2021
Godzina emisji: 07.45

dz

Czytaj także

Litwa i Łotwa poprosiły Danię o przekazanie szczepionek AstraZeneca

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2021 12:52
Litwa i Łotwa zwróciły się do Danii z prośbą o przekazanie szczepionek firmy AstraZeneca. Wczoraj duńskie władze ogłosiły, że rezygnują z podawania tego preparatu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Dysproporcja zarobków musi być zniwelowana". Minister zdrowia o podwyżkach i rekompensatach dla lekarzy

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2021 16:29
Sejm wysłuchał w czwartek informacji rządu o stanie służby zdrowia w III fali pandemii. Minister Adam Niedzielski zapowiedział wzrost wynagrodzeń kolejnych grup pracowników, m.in. salowych. Dodał, że rząd przeanalizuje pomysł jednorazowej rekompensaty dla zawodów, które nie były objęte dodatkiem covidowym.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jakie złe nawyki nasiliła pandemia COVID-19? Są najnowsze badania naukowe

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2021 06:32
Pandemia COVID-19 jest wyraźnie związana z rozwojem sześciu niezdrowych zachowań żywieniowych wśród ludzi - ujawniło badanie przeprowadzone na University of Minnesota. Niestety ma też wpływ na wzrost przypadków zaburzeń odżywiania, które co roku zabijają ponad 10 tys. osób w skali świata.
rozwiń zwiń