X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Opozycji brakuje kart w tej rozgrywce". Prof. Młyńczyk o scenariuszach głosowania nad Funduszem Odbudowy

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2021 14:20
- Fundamentem tożsamości opozycji są dobre relacje w ramach UE. Trudno sobie wyobrazić, żeby opozycja głosowała przeciwko temu programowi - mówił na antenie Polskiego Radia 24 prof. Łukasz Młyńczyk, komentując sejmową ratyfikację Funduszu Odbudowy.
Posiedzenie Sejmu
Posiedzenie SejmuFoto: Twitter/@KancelariaSejmu

O ratyfikację Funduszu Odbudowy premier był pytany na piątkowej konferencji prasowej w Gdańsku. Zaznaczył, że obecnie prowadzone są w tej sprawie szeroko zakrojone rozmowy o charakterze przedłużonych konsultacji. W Zjednoczonej Prawicy nie ma jednak w tej sprawie zgody - projektowi sprzeciwia się Solidarna Polska. Oficjalnej decyzji w sprawie głosowania nad ratyfikowaniem decyzji o zwiększeniu zasobów własnych UE nie podjęły kluby KO i Lewicy, a PSL uzależnia poparcie od przyjęcia warunków ugrupowania.

Janusz Kowalski 1200.jpg
Janusz Kowalski: jesteśmy za Krajowym Planem Odbudowy, ale przeciw spłacaniu długów innych państw UE

Zdanie gościa Polskiego Radia 24 rząd nie powinien obawiać się wyników sejmowego głosowania ws. Funduszu Odbudowy. - Fundamentem tożsamości opozycji są dobre relacje w ramach UE. Trudno sobie wyobrazić, żeby opozycja głosowała przeciwko temu programowi. W tym kontekście donośny głos sprzeciwu Solidarnej Polski jest mało znaczący. Z kolei opozycja nie bardzo ma karty, którymi może grać. Nie bardzo ma co wymóc na rządzie. Stąd bierze się spokój premiera Mateusza Morawieckiego. Natomiast stanowisko Solidarnej Polski zabezpiecza radykalne poglądy, które zdarzają się w każdym środowisku politycznym. Pokrywa oddziaływanie Konfederacji. Paradoksalnie, niespójne ze Zjednoczoną Prawicą stanowisko Solidarnej Polski się przydaje - powiedział prof. Łukasz Młyńczyk.

Dodał, że weto Solidarnej Polski jest "koncesjonowane". - Jest obliczone na zatrzymanie części radykalnego elektoratu przy Zjednoczonej Prawicy. Tych wyborców również trzeba zachować. To sygnał, że ich poglądy są brane pod uwagę - podsumował prof. Młyńczyk.  


Posłuchaj
08:20 PR24_mp3 2021_04_16-11-37-00.mp3 Prof. Łukasz Młyńczyk o poparciu dla Funduszu Odbudowy (Temat dnia/Gość PR24)

 

W ramach Funduszu Odbudowy Polska ma otrzymać unijną pomoc na ratowanie gospodarki po kryzysie związanym z koronawirusem. Na program pomocowy składa się 23,9 mld euro dotacji i 32,3 mld euro pożyczek.

Więcej w nagraniu.

Tytuł audycji: "Temat dnia/Gość PR24"
Prowadzący: Ryszard Gromadzki
Gość: prof. Łukasz Młyńczyk (politolog z Uniwersytetu Zielonogórskiego)
Data emisji: 16.04.2021
Godzina emisji: 11.37

PR24/tj

Czytaj także

"PiS zagłosuje z Lewicą". Bogusław Wontor o Funduszu Odbudowy

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2021 08:00
- Nie można doprowadzić do tego, by Polska nie otrzymała tak dużych środków finansowych. Jeżeli dojdzie do głosowania w Sejmie, to nie będzie można mówić, że Lewica będzie głosowała razem z rządem. To PiS zagłosuje z Lewicą, bo w sprawie Funduszu Odbudowy od początku byliśmy jednoznaczni. 
rozwiń zwiń