X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Tomasz Karauda: szczepienia w zakładach pracy wpłyną na przyspieszenie całego programu

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2021 20:48
- Rozszerzenie liczby miejsc, gdzie wykonuje się szczepienia, po pierwsze skupi mniej osób w danych lokalizacjach, a po drugie przyspieszy cały program szczepień - powiedział Tomasz Karauda z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego im. Norberta Barlickiego w Łodzi.
Audio
  • Tomasz Karauda o pomyśle prowadzenia szczepień przeciw COVID-19 w zakładach pracy ("Temat dnia/Gość PR24")
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/hedgehog94

Rząd planuje pilotażowy program szczepień w zakładach pracy. Na początku ma być ich osiem. Będą to duże polskie firmy, najprawdopodobniej w połowie będą to spółki Skarbu Państwa, a w połowie firmy prywatne. Na podstawie doświadczeń w szczepieniu pracowników tych przedsiębiorstw zostanie stworzony program szczepień w pozostałych zakładach pracy.

pap drive-thru 1200.jpg
Ruszyły szczepienia w punktach drive-thru. Szef KPRM: warto korzystać z dobrych praktyk innych krajów

- To dobry pomysł. Rozszerzenie liczby miejsc, gdzie wykonuje się szczepienia, po pierwsze skupia mniej osób w danych lokalizacjach, a po drugie przyspiesza cały program szczepień - ocenił Tomasz Karauda.

Niezwykle istotną kwestią podczas przeprowadzania procesu szczepień w zakładach pracy będzie zapewnienie odpowiednich warunków do przechowywania szczepionek.

Posłuchaj
20:39 PR24_mp3 2021_04_16-20-07-02.mp3 Tomasz Karauda o pomyśle prowadzenia szczepień przeciw COVID-19 w zakładach pracy ("Temat dnia/Gość PR24")

- Może być to utrudnione w przypadku preparatów Pfizera i Moderny, które wymagają bardziej intensywnego nadzoru. Dlatego wydaje się, że szerzej dostępne będą szczepionki AstraZeneki oraz Johnson&Johnson. Mogą być one przechowywane w temperaturze lodówkowej - zwrócił uwagę lekarz oddziału covidowego.

* * *

Audycja: "Temat Dnia/Gość PR24"
Prowadzący: Krzysztof Grzybowski
Gość: Tomasz Karauda z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego im. Norberta Barlickiego w Łodzi
Data emisji: 16.04.2021
Godzina emisji: 20.06

Polskie Radio 24/db

Czytaj także

Minister zdrowia o walce z COVID-19: mamy za sobą szczyt trzeciej fali, także w szpitalach

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2021 08:11
- Od trzech dni mamy wyraźną i stałą tendencję do spadku hospitalizacji. Widać więc, że to apogeum, które mieliśmy ok. 2 tygodni temu, mamy już za sobą także w szpitalach - powiedział w Polskim Radiu 24 o aktualnej sytuacji walki z COVID-19 Adam Niedzielski, minister zdrowia.
rozwiń zwiń