X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Polskie dzieci mogą pomóc rówieśnikom z Syrii. Program Caritas Polska "Szkoła szkole"

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2021 10:27
- Młode pokolenie Syryjczyków wejdzie w dorosłość bez umięjętności pisania i czytania. Nie ma perspektyw na zakończenie wojny w Syrii, nie ma normalności  - mówiła w Polskim Radiu 24 Sylwia Hazboun, koordynator projektów zagranicznych Caritas Polska.
Audio
  • Sylwia Hazboun o pomocy Caritas Polska w Syrii (Temat dnia/Gość PR24)
Młoda Syryjka w obozie uchodźców w Jordanie
Młoda Syryjka w obozie uchodźców w JordanieFoto: Richard Juilliart/shutterstock.com

Program "Szkoła szkole" jest odpowiedzią na sytuację humanitarną w Syrii. W ramach akcji Caritas Polska społeczności szkolne z Polski przekazują jednorazowe lub stałe wsparcie na rzecz szkół w Syrii, które ucierpiały podczas trwającej od 10 lat wojny. 


liban oboz uchodźców syria free shut 1200 .jpg
"Polska pomaga. Na ratunek Syrii". Wspaniały koncert charytatywny

Gość Polskiego Radia 24 podkreśliła, że sytuacja w Syrii jest dramatyczna. - Przed wojną społeczeństwo syryjskie było bardzo dobrze wykształcone. Wszystkie dzieci miały szansę uczyć się przynajmniej szkole podstawowej, co było dumą Syryjczyków. Dziś 30 proc. dzieci w ogóle nie uczęszcza do szkół. Młode pokolenie wejdzie w dorosłość bez umięjętności pisania i czytania. Nie ma perspektyw na zakończenie wojny, nie ma normalności - powiedziała Sylwia Hazboun. Dodała, że jedna trzecia szkół w Syrii została zniszczona lub zamieniona na obozy dla przesiedleńców. 

Caritas Polska próbuje przywrócić normalność. - W programie "Szkoła szkole" bierze udział pięć szkół w Aleppo i w Homs. Chodzi o zakup materiałów edukacyjnych, przeprowadzenie podstawowych remontów lub organizację zajęć dodatkowych dla dzieci, nawet zakup żywności. Natomiast chęć pomocy po polskiej stronie zgłosiło kilkadziesiąt placówek edukacyjnych. Celem jest nie tylko zbiórka środków finansowych, ale również uwrażliwienie uczniów w Polsce i pokazanie im innego świata - tłumaczyła Hazboun.

Posłuchaj
22:14 PR24_mp3 2021_04_17-07-06-37.mp3 Sylwia Hazboun o pomocy Caritas Polska w Syrii (Temat dnia/Gość PR24)

 

Pierwsza edycja programu "Szkoła szkole" odbyła się w roku szkolnym 2019/2020.

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Błażej Prośniewski

Gość: Sylwia Hazboun (koordynator projektów zagranicznych Caritas Polska)

Data emisji: 17.04.2021

Godzina: 7.06 

Czytaj także

Trzy lata programu Caritas Polska „Rodzina Rodzinie”

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2019 11:46
Unikalny w skali światowej program humanitarny to wyraz solidarności Polaków z Syryjczykami poszkodowanymi w wojnie domowej
rozwiń zwiń