X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Oskarżenia o przygotowywanie zamachu na Łukaszenkę. "Ta narracja ma skonsolidować społeczeństwa Rosji i Białorusi"

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2021 10:38
- Ta narracja jest potrzebna do tego, aby skonsolidować społeczeństwa. Sytuacja gospodarcza pogarsza się. Wśród młodego pokolenia postępuje zmęczenie obecną władzą i jest potrzeba odpowiedzi władz, że strajki nie są społeczne, a są finansowane przez inne państwa - powiedział Jakub Benedyczak z PISM.
Aleksander Łukaszenka
Aleksander ŁukaszenkaFoto: ToskanaINC/ Shutterstock

Prezydent Rosji Władimir Putin wygłosił w środę orędzie do narodu. Mówił o kierowanej z zagranicy próbie zabicia prezydenta Łukaszenki i ostrzegł, że Rosja zareaguje, kiedy będą zagrożone jej interesy. W jego ocenie Zachód zignorował "wielokrotne wezwania" Rosji do dyskusji na temat cyberbezpieczeństwa. 

Putin FREE 1200.jpg
Orędzie Władimira Putina. Maciej Jastrzębski: nigdy nie złożył tylu obietnic finansowych

"Putin przyklepał narrację"

Jakub Benedyczak powiedział, że wystąpienie Władimira Putina jest potwierdzeniem narracji, która od dawna prowadzona jest na Białorusi i w Rosji. - Oskarżanie Polski o planowanie zamachu na Łukaszenkę to narracja, która była prowadzona przez media na Białorusi i Rosji i Putin przyklepał stempel na tę narrację. Tak należy to odczytywać - ocenił.

- Ta narracja jest potrzebna do tego, aby skonsolidować społeczeństwa. Sytuacja gospodarcza pogarsza się. Wśród młodego pokolenia postępuje zmęczenie obecną władzą i jest potrzeba odpowiedzi władz, że strajki nie są społeczne, a są finansowane przez inne państwa - powiedział.

Czytaj także:

Gość Polskiego Radia wypowiedział się także o koncentracji wojsk rosyjskich przy granicy z Ukrainą. Jego zdaniem, jest to przede wszystkim gra. - Rosjanie udowodnili w ciągu ostatnich 10 lat, że jeżeli przygotowują operację militarną to nikt o tym nie wie. Myślę, że jeżeli teraz wojska są przerzucane tak ostentacyjnie to celem nie jest zaatakowanie Ukrainy - powiedział.

- Taka mobilizacja wojsk Rosji powoduje mobilizacje wojsk Ukrainy. Jest to niebezpieczne ponieważ mogą wydarzyć się różne rzeczy. Wystarczy przypadkowy strzał i wiele może się zdarzyć - dodał.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy

Posłuchaj
20:14 PR24_mp3 2021_04_22-10-09-54.mp3 Jakub Benedyczak o polityce zagranicznej Rosji ("Gość PR24")

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"
Prowadzący: Michał Rachoń
Gość: Jakub Benedyczak (PISM)
Data emisji: 21.04.2021
Godzina emisji: 10:09

dz

Czytaj także

Koncentracja wojsk przy granicy z Ukrainą. Gen. Skrzypczak: Putin od dawna chciał rozwiązać ten problem

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2021 16:00
- To jest przede wszystkim wojna nerwów. Putin od dawna chciał rozwiązać problem Ukrainy, a on ciągle narastał. Sytuacja zaczęła mu się wymykać spod kontroli w momencie, kiedy prezydent Zełenski zaczął wykonywać reformy m.in. w armii na Ukrainie - powiedział o obecnej sytuacji we Wschodniej Europie gen. Waldemar Skrzypczak, były wiceminister obrony narodowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Łukaszenka spotka się z Putinem. Rozmowy mają dotyczyć sytuacji w regionie

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2021 04:30
Alaksandr Łukaszenka uda się z roboczą wizytą do Moskwy. Wspólnie z prezydentem Władimirem Putinem ma omówić kwestie współpracy dwustronnej i walki z epidemią koronawirusa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jabłoński o orędziu Putina: miało odwrócić uwagę Rosjan od problemów gospodarczych

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2021 08:00
- Prezydent Rosji w swoim orędziu chciał odwrócić uwagę Rosjan od kryzysu wewnętrznego kraju, a także afer i złodziejstwa ujawnionych przez Aleksieja Nawalnego - mówił w Polskim Radiu 24 wiceszef MSZ Paweł Jabłoński. 
rozwiń zwiń