X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Roszkowski: pojawiają się sygnały wychodzenia z recesji. To zasługa ciężkiej pracy Polaków

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2021 11:51
- Mimo tego, że część branż jest zamknięta, to niektóre sektory ciągną do przodu wzrost gospodarczy. Dzięki temu kryzys aż tak mocno nas nie dotyka. To zasługa ciężkiej pracy Polaków - powiedział Marcin Roszkowski, prezes Instytutu Jagiellońskiego.
Audio
  • Marcin Roszkowski o polskiej gospodarce w dobie pandemii koronawirusa ("Temat dnia/Gość PR24")
Marcin Roszkowski, ekonomista
Marcin Roszkowski, ekonomistaFoto: PR

Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że pomimo trudności spowodowanych pandemią Polska notuje kolejne sukcesy w przyciąganiu inwestorów. Analitycy z grupy Financial Times - fDi Markets - wskazują, że w lutym tego roku Polska była na trzecim miejscu na świecie, jeśli chodzi o odbiór bezpośrednich inwestycji zagranicznych.

e-commerce 1200.jpg
Pandemia sprzyja rozwojowi e-commerce. Za tym idą kolejne miejsca pracy

Ponadto według GUS, w marcu, w porównaniu do tego samego miesiąca sprzed roku, o blisko 19 proc. wzrosła dynamika produkcji przemysłowej. Również wskaźnik bezrobocia jest w naszym kraju najniższy w całej Unii Europejskiej.

- Są to sygnały wychodzenia z recesji. Mimo tego, że część branż jest zamknięta, to niektóre sektory ciągną do przodu wzrost gospodarczy. Dzięki temu kryzys aż tak mocno nas nie dotyka. To zasługa ciężkiej pracy Polaków - podkreślił Marcin Roszkowski.

Posłuchaj
19:14 PR24_mp3 2021_04_22-11-09-39.mp3 Marcin Roszkowski o polskiej gospodarce w dobie pandemii koronawirusa ("Temat dnia/Gość PR24")

Zwrócił jednak uwagę, że są branże w gospodarce oparte o ruch, o kontakt między ludźmi i to one znajdują się w dramatycznej sytuacji.

- Na szczęście dane pandemiczne poprawiają się i miejmy nadzieję, że zostaną otwarte. Im szybciej to się stanie, tym lepiej. Nie ma możliwości, nie ma tak bogatych państw, by w nieskończoność mogły utrzymywać całość lub część gospodarki, zaciągając nowe długi - dodał rozmówca Ryszarda Gromadzkiego.

***

Tytuł audycji: "Temat dnia/Gość PR24"
Prowadzący: Ryszard Gromadzki
Gość: Marcin Roszkowski, prezes Instytutu Jagiellońskiego
Data emisji: 22.04.2021
Godzina emisji: 11.09

Polskie Radio 24/db

Czytaj także

Prof. Domański: szybkie uruchomienie przedsiębiorstw kłóci się ze skutecznością walki z pandemią

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2021 14:10
- Rząd bierze pod uwagę scenariusz pojawienia się kolejnej fali. To takie oscylowanie między Scyllą pandemii a Charybdą powrotu do normalności. Krótkofalowe i całkiem racjonalne oraz zrozumiałe jest jak najszybsze uruchomienie przedsiębiorstw. Kłóci się to jednak w zasadniczy sposób ze skutecznością walki z pandemią - powiedział prof. Henryk Domański, socjolog z Polskiej Akademii Nauk.
rozwiń zwiń