X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Szczyt B-9 w Bukareszcie. Jan Parys: spotkanie w Rumunii nie służy tylko wspomnieniom

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2021 16:15
- Prezydent Andrzej Duda potrafi w umiejętny sposób nawiązać do przeszłości i wykorzystać to do wzmocnienia bieżących relacji. Spotkanie w Rumunii nie służy tylko wspomnieniom - powiedział były minister obrony narodowej, Jan Parys.
Jan Parys
Jan ParysFoto: PR24

W poniedziałek ok. godz. 15 polskiego czasu rozpoczął się szczyt Bukareszteńskiej Dziewiątki z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy, przebywającego z wizytą w Rumunii. W szczycie bierze również udział prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden oraz szef NATO Jens Stoltenberg.

prezydent Polski w Rumunii free tt twitter 1200.jpg
Prezydent: Polska wspiera zbliżanie się Mołdawii do UE i działania Rumunii w tym zakresie

"Nic nie będzie się działo naszym kosztem"

Jan Parys powiedział, że dawny sojusz Polski z Rumunią może zostać wykorzystany do realizowania bieżącej polityki. Podkreślił także wagę obecności amerykańskiego prezydenta. - Pan prezydent potrafi w umiejętny sposób nawiązać do przeszłości i wykorzystać to do wzmocnienia bieżących relacji. Spotkanie w Rumuni nie służy tylko wspomnieniom. Zaproszono prezydenta Bidena do wspólnego spotkania z krajami, które czują się zagrożone przez Rosję - powiedział.

- Bardzo cieszę się, że kiedy Biden przyjeżdża do Europy, znalazł czas aby spotkać się z krajami flanki wschodniej. Świadczy to, przed spotkaniem prezydenta USA z Putinem, że nic nie będzie działo się naszym kosztem - dodał.

Czytaj także:

Gość Polskiego Radia 24 odniósł się także do defilady wojskowej w Moskwie w kontekście bieżącej polityki. - Od dawna defilada wojskowa w Moskwie jest wykorzystywania do celów politycznych. Moskwie szczególnie zależy na prężeniu muskułów przed spotkaniem prezydenta USA z Putinem - ocenił.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy

Posłuchaj
23:13 PR24_mp3 2021_05_10-15-33-22.mp3 Jan Parys o szczycie w Bukareszcie ("Gość PR24")

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Antoni Trzmiel

Gość: Jan Parys (były minister obrony narodowej, ekspert ds. międzynarodowych)

Data emisji: 10.05.2021

Godzina: 15:33

dz

Czytaj także

Szef MSZ: Japonia rozważa intensywne zaangażowanie gospodarcze w obszarze Trójmorza

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2021 10:37
- Minister Motegi podkreślał, że w podobny sposób patrzymy chociażby na Rosję. Ważnym wątkiem naszych dyskusji były też relacje z Chinami, przede wszystkim gospodarcze, ale nie tylko - mówi PAP szef MSZ Zbigniew Rau.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premier: część tematów Szczytu Społecznego w Porto dotyczyła rzeczywistości postpandemicznej

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2021 14:06
"Część tematów poruszanych na Szczycie Społecznym w Porto dotyczyła już rzeczywistości postpandemicznej, choć walka z COVID-19 jest wciąż ogromnym wyzwaniem" - napisał na Facebooku premier Mateusz Morawiecki. "Ważną kwestią są szczepienia, szczególnie możliwość uwspólnotowienia patentów" - dodał.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szczyt Bukaresztańskiej Dziewiątki i spotkanie z polskimi żołnierzami. Andrzej Duda w Rumunii

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2021 23:33
Prezydent Andrzej Duda przybył z oficjalną do Rumunii; spotka się z prezydentem tego kraju Klausem Iohannisem, weźmie też udział w szczycie Bukareszteńskiej Dziewiątki - poinformowała w niedzielę Kancelaria Prezydenta.
rozwiń zwiń